fot. ilustracyjne / Uwaga! TVN

Iga Świątek obroniła tytuł i pokonała rywalkę w wielkoszlemowym Roland Garros 2023! Polska tenisistka pokonała Karolinę Muchovą 2:1. BRAWO!

Iga Świątek mistrzynią!

– Polka, mimo walecznej postawy Czeszki, była w stanie utrzymywać kontrolę w najważniejszych momentach premierowej partii. Ostatecznie wygrała ją 6:2 – relacjonował portal sportowefakty.pl.

Drugi set wygrała Czeszka. Wynik wynosił 7:5. Jednak to nie wystarczyło, by pokonać Świątek.

W trzecim secie Polka zwyciężyła 6:4.

Muchova nie oczekiwała wygranej

Media sportowe zgodnie oceniają, że Karolina Muchova nie liczyła na zwycięstwo z Igą Świątek. Natomiast wykazała się zażartą walką w trakcie turnieju.

Motywacja była ogromna. Próbując walczyć o każdy punkt, zgubiła nawet rakietę! Jak podkreśla „Eurosport”, dzięki temu udało się jej zdobyć punkt.

– Na korcie wręcz kipiało od emocji, gra toczyła się na przewagi. W przedostatniej – jak się później okazało – akcji Muchova, która od razu postanowiła ruszyć do siatki, ambitnie walczyła o każdą piłkę. Punkt zdobyła w spektakularny sposób, wypuszczając w pewnym momencie nawet rakietę z rąk. Kibice na trybunach kortu Philippe’a Chatriera aż zerwali się ze swoich miejsc – czytamy.

Świątek obroniła tytuł

Iga Świątek dzisiejszym zwycięstwem obroniła swój tytuł zdobyty rok temu. Na kortach im. Rolanda Garrosa była najlepsza również w 2020 roku.

Karolina Muchova nie ma też powodów do narzekania. Mimo porażki, sam fakt walki o mistrzostwo Garrosa, do tego z mistrzynią świata z Polski był wielkim wyróżnieniem.

Gratulujemy zwycięstwa, Iga!

dj

sportowefakty.wp.pl / eurosport.tvn24.pl

fot. ilustracyjne / Uwaga! TVN

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *