WrocławFot. X

Na jednym z wrocławskich przystanków pojawił się kontrowersyjny plakat. Mieszkańcy i internauci twierdzą, że promuje od pedofilię.

„Taka wystawa w centrum Wrocławia. Co artysta miał na myśli i czy prezydent @SutrykJacek te myśli popiera?” – zapytał na X dziennikarz Janusz Życzkowski.

„Goła baba z brodą i przypiętym za szyję gołym dzieciakiem. WTF.” – skomentował to Krzysztof Stanowski, właściciel Kanału ZERO.

„Ohydna, żeby nie napisać zboczona wystawa jest współfinansowana ze środków gminy Wrocław! A propagandowy portal miasta pisał o niej artykuł” – napisał z kolei redaktor naczelny wrocławskiego portalu Ujawniamy.com, Marcin Torz. „Możecie oczywiście mi zarzucać, że ostatnio zbyt często krytykuję Sutryka i jego ekipę. Ale jak można nie krytykować czegoś takiego? To jest tak obrzydliwe, tak nieakceptowalne, że słów brakuje. Przepraszam, muszę zapytać: ktoś w ogóle pomyślał o tym, że będą to oglądać dzieci, najmłodsi wrocławianie? To coś ma tam wisieć do 10 maja. Uważam jednak, że to coś, co pokazał @zyczkowski powinno zniknąć natychmiast. @SutrykJacek, bardzo proszę o natychmiastową interwencję” – dodał dziennikarz.

Na te wpisy odpowiedział dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiej Wrocławia, Bartłomiej Świerczewski, stwierdzając, że „Urząd Miejski nie cenzuruje działań artystów”.

„Galeria przy ul.Szewskiej prowadzona jest przez Fundacją Art Transparent. Wystawa jest Ich autorstwa Urząd Miejski nie cenzuruje działań artystów. W razie wątpliwości, proponuję kontakt z kuratorką wystawy i Fundacją” – napisał.

„Ten pan jest najwyraźniej dumny, że nie cenzuruje działań „artystów”. Takim oto zabiegiem przyklepuje plakaty, na których goły facet z cyckami (ew. goła bana z brodą) krępuje gołe dziecko. Bawcie się dalej w promocję pedofilii, byle tylko nie cenzurować” – stwierdził Stanowski, ponownie odnosząc się do sprawy.

Na odpowiedź prezydenta miasta, Jacka Sutryka nie trzeba było długo czekać:

„Sztuka we Wrocławiu opiera się na wolności przekazu. Szanujemy to. Mamy jednak świadomość tego, ze przestrzeń publiczna należy do wszystkich mieszkańców. Miasto nie jest organizatorem wystawy prezentowanej w ramach Galerii ulicznej Szewska Pasja. Galeria prowadzona jest przez niezależną organizację Art Transparent. Nie chcemy ingerować w treści wystaw organizowanych przez NGOsy. Osobiście nie jestem entuzjastą wspomnianej wystawy, ale w jeszcze większym stopniu jestem przeciw cenzurze, która dużej części z nas, kojarzy się ze smutnym okresem w naszej historii” – napisał na X.

SJ

X

Fot. X

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *