Trójmiejski Park Krajobrazowy Fot. print screen z "Jesień w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym | 4K" / Neptun TVTrójmiejski Park Krajobrazowy Fot. print screen z "Jesień w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym | 4K" / Neptun TV

Już blisko 10 dni Grzegorz Borys ukrywa się w kaszubskich lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Internauci utyskują na skuteczność polskiej policji, a ekspertka tłumaczy, że puszcza, w której przebywa zbieg, to rozległy teren, który pod wieloma względami przypomina Bieszczady.

Grzegorz Borys to żołnierz Marynarki. Jest głównym podejrzanym w sprawie zamordowania własnego sześcioletniego dziecka poprzez poderżnięcie mu gardła. Ciało dziecka odkryto w mieszkaniu w Gdyni na Kaszubach w dzielnicy Karwiny. Po podcięciu dziecku gardła Borys zabrał ze sobą sprzęt do survivalu i plecak, do którego spakował rzeczy niezbędne do przetrwania w lesie i uciekł do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie najprawdopodobniej ukrywa się do teraz. TUTAJ można przeczytać więcej na ten temat.

Ekspertka: Lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przypominają Bieszczady

Anna Moś, kierowniczka Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w rozmowie z portalem naTemat wyjaśnia, dlaczego odnalezienie kogoś na terenie tych lasów jest takie trudne.

– Jest taki rejon parku, który jest określany „Małymi Bieszczadami”. Nazwa takiego punktu widokowego jest na niektórych mapach parku – mówi.

– Park przypomina Beskidy, a niektórym przypomina Bieszczady. Jest to związane z największym walorem parku, dla którego został utworzony, czyli z polodowcową rzeźbą terenu i położeniem parku w tzw. strefie krawędziowej wysoczyzny morenowej – dodaje.

Jak wyjaśnia ekspertka, „w parku jest bardzo dużo wyniesień. Pomiędzy nimi są V-kształtne i głęboko wcięte doliny. To powoduje, że różnice wysokości w parku pomiędzy tymi wyniesieniami a dolinkami są bardzo duże, sięgające nawet 80-100 metrów. Stoki są dosyć strome ok. 40 proc.”.

– Jeśli ktoś chce to sobie wyobrazić, to może wyobrazić sobie, jak jest w Beskidach – tłumaczy Moś.

Ile Grzegorz Borys może ukrywać się w lesie? Niedawno na ten temat wypowiadał się ekspert. Więcej na ten temat TUTAJ.

Tymczasem policja znalazła kolejne ślady, które mogą świadczyć o tym, że zbieg wciąż przebywa w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

SJ

naTemat

Fot. print screen z „Jesień w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym | 4K” / Neptun TV

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *