Grzegorz Borys Fot. PolicjaGrzegorz Borys Fot. Policja

Jak długo Grzegorz Borys może ukrywać się w kaszubskich lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego? Roman Polko, generał dywizji Wojska Polskiego, oficer sił specjalnych oraz doktor nauk wojskowych ocenia to w rozmowie z portalem o2.pl.

Grzegorz Borys to żołnierz Marynarki Wojennej, który podejrzany jest o zamordowanie swojego 6-letniego synka. Ciało dziecka odkryto w mieszkaniu Gdyni na Kaszubach w dzielnicy Karwiny. Po podcięciu dziecku gardła mężczyzna miał uciec do lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie najprawdopodobniej ukrywa się do teraz.

Borys zabrał ze sobą sprzęt do survivalu i zabrał plecak, do którego spakował rzeczy niezbędne do przetrwania w lesie.

Za domniemanym dzieciobójcą natychmiast ruszyła policyjna obława. Borys pozostaje jednak nieuchwytny.

Ile Grzegorz Borys może przetrwać w kaszubskich lasach? Ekspert ocenia

– To nie jest Rambo ani superkomandos, który się chowa po lesie – twierdzi generał Roman Polko. – To tchórz i bandyta – dodaje.

Polko wyraża żal, że Borysowi udało się zrobić karierę w marynarce wojennej. Wojskowy nazywa to „błędem kadrowym”.

Armia nie jest po to, żeby mordować, a mając w swoich szeregach bandytę, który zabija dziecko, przeżywa dziś ciężkie chwile i się za to wstydzi – mówi ekspert.

Dlaczego służbom nie udało się pochwycić gdynianina? – Deszcze w ostatnich dniach ułatwiają zacieranie śladów, wykluczają też użycie w poszukiwaniu psów tropiących – twierdzi Polko.

Jednocześnie wojskowy stwierdza, że „piąty dzień w ukryciu to nie jest jakiś szczególny wyczyn”. – W jednostkach komandosów, gdzie się szkoliliśmy, nieraz byliśmy wrzucani w trudno dostępne tereny, także zimą. Gdzie musieliśmy po pierwsze dobrze się ukryć, przetrwać, nie mając ze sobą jedzenia, korzystając jedynie z lokalnych zasobów – mówi generał.

Polko podkreśla, że na dłuższą metę marynarz nie będzie w stanie przeżyć w puszczy i po jakimś czasie – tygodniu lub miesiącu – będzie zmuszony wrócić do miasta.

– Jeżeli w ogóle żyje, nie sądzę, że uda mu się ukrywać dłużej niż do Bożego Narodzenia – twierdzi ekspert.

SJ

o2.pl

Fot. Policja

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *