Majonez Winiary czy Kielecki?Majonez. Fot. DALL·E

Winiary czy Kielecki? To pytanie, które od lat dzieli Polaków na dwa obozy. Niektórzy wolą majonez Winiary, który jest gęsty, kremowy i ma delikatny smak. Inni zaś preferują Kielecki, który jest rzadszy, lekki i ma wyrazisty aromat. A który rzeczywiście wybierają klienci?

Winiary to marka z tradycjami, która istnieje na rynku od 1974 roku. Majonez ten jest gęsty, kremowy i ma intensywny smak. Jego skład jest prosty: olej roślinny, żółtka jaj kurzych, ocet spirytusowy, cukier, sól i przyprawy. Winiary ma wielu zwolenników, którzy uważają go za najlepszy majonez na świecie i nie wyobrażają sobie innego.

Z drugiej strony mamy Kielecki. To również marka z historią, nawet bogatszą, która powstała w 1959 roku. To lekki, puszysty majonez o bardzo delikatnym smaku. Jego skład jest podobny do Winiarego, ale zawiera mniej oleju i więcej wody. Kielecki ma też swoich fanów, którzy cenią go za niską kaloryczność, naturalność i uniwersalność.

Majonez na święta

Winiary i Kielecki można stosować do wielu różnych potraw i przekąsek. Majonez to nie tylko dodatek do sałatki jarzynowej czy śledzia. Można go użyć do przygotowania pysznego sosu tatarskiego, dipu do warzyw lub nachosów, marynaty do mięsa lub ryby, ciasta majonezowego lub nawet lodów! Tak, to nie żart. W internecie można znaleźć przepisy na lody z majonezem.

Choć wielu krzywi się na samą myśl o tłustej i kalorycznej paście, to nie ulega wątpliwości, że gros Polaków nie wyobraża sobie ważnych świątecznych uroczystości bez majonezu. Po prostu sałatki czy jajka muszą być z majonezem i kropka.

Kielecki czy Winiary? Co wybierają klienci?

No dobrze, zatem Kielecki czy Winiary? Temat ten wywołuje wiele emocji i dyskusji w sieci. Z jednej strony jest tematem licznych żartów, z drugiej – zażartej dyskusji i kłótni. Najprościej będzie odpowiedzieć, że to kwestia gustu i okazji. Obie marki mają swoje zalety i wady. Winiary jest bogatszy w smaku i tłuszcz, co nie wszystkim odpowiada. W dobie szalejącej drożyzny wielu zwraca uwagę także na cenę. Tę „rywalizację” wygrywa Kielecki, który jest po prostu tańszy.

A co wolą klienci? Rąbka tajemnicy uchyliła sieć Biedronka. Okazuje się, że mając do wyboru Kielecki czy Winiary konsumenci kupują częściej ten drugi. Ale, co ciekawe, nie w każdym regionie Polski!

Analizując wielkanocne wybory Polaków Biedronka przyjrzała się temu niekwestionowanemu królowi świątecznych dodatków. Według ubiegłorocznych danych, najchętniej wybieranym w tym czasie produktem był Majonez Dekoracyjny Winiary. Jego smak pokochali Polacy we wszystkich regionach naszego kraju – poza jednym. Z trendu wyłamał się Kraków i okolice, którego mieszkańcy wybierali Majonez Kielecki, kupując go prawie 6 razy więcej niż ulubieńca reszty Polski. Kolejne województwo, w którym Kielecki toczy wyrównaną „walkę” z konkurentem to Lubelszczyzna. W pozostałych regionach kraju króluje Winiary.

Fot. DALL·E

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *