fot. ilustracyjne / fot. unsplash.com

Naukowcy z University of Southern California twierdzą, że wynaleźli dietę zmniejszającą wiek biologiczny człowieka. Co ciekawe, ma nie być wymagana przy tym zmiana trybu życia. Chodzi o dietę FMD.

Według naukowców z University of Southern California 15 dni specjalnej diety może zmniejszyć wiek biologiczny człowieka o kilka lat. Chodzi o dietę FMD, czyli fast-mimicking diet.

Wielu osobom FMD może przypominać post ścisły w Kościele katolickim. Nie trzeba całkowicie rezygnować z jedzenia. Natomiast pić należy wyłącznie wodę.

Zdaniem naukowców, należy przez pięć dni zmniejszyć spożycie białek i węglowodanów. Należy natomiast skupić się na przyswajaniu produktów bogatych w tłuszcze nienasycone.

Potem przez resztę miesiąca można jeść, co tylko się chce. Następnie należy powtórzyć cykl, łącznie trzy razy.

Zdaniem naukowców ze wspomnianej uczelni, efektem diety FMD będzie obniżenie wieku biologicznego. Przeprowadzili badania, z których wynikało, iż trzy cykle tej diety „odmładzały” uczestników średnio o 2,5 roku.

Szczegóły badania opublikowano w „Nature Communications”. Przeanalizowano dwa badania kliniczne przeprowadzone w poprzednich latach. Łącznie przebadano 144 osoby.

– Trzymiesięczne cykle diety FMD okazały się dla nich dobroczynne. Zmniejszyła się ich insulinooporność (mogąca prowadzić do cukrzycy), stłuszczenie wątroby oraz starzenie się układu immunologicznego. W sumie złożyło się to na obniżenie wieku biologicznego badanych. I to niezależnie od utraty wagi – podaje portal „National-Geographic”.

Dr Valter Vongo, główny autor pracy ocenił, że „FMD sprawia, że organizm staje się młodszy”. Ponadto „robi się sprawniejszy”.

Dietę FMD stworzono 20 lat temu z myślą o osobach chorych na raka.

dj

national-geographic.pl

fot. ilustracyjne / fot. unsplash.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *