"Kamienne dziecko" Źródło Twitter"Kamienne dziecko" Źródło Twitter

50-latka była w ciąży z „kamiennym dzieckiem”. Pochodząca z Konga kobieta nie dała się z operować i zmarła rok po wizycie u lekarza.

Mowa o 50-letniej Kongijce, która po przybyciu do USA zgłosiła się do lekarza z silnymi bólami brzucha. Jak się okazało – kobieta była w ciąży pozamacicznej… od 9 lat! Płód zwapniał i zamienił się w tzw. „kamienne dziecko”.

Kobieta była w ciąży z „kamiennym dzieckiem”

Noszenie w organizmie zwapniałego, martwego płodu, czyli tzw. „kamiennego dziecka”, jest niebezpieczne dla życia i zdrowia kobiety. Infekcja, którą może wywołać taka przenoszona ciąża pozamaciczne, może doprowadzić nawet do zatrzymania akcji serca.

Amerykańscy lekarze zaproponowali kobiecie usunięcie zwapniałego płody. Kobieta miała jednak traumę wyniesioną z Konga i panicznie bała się operacji.

50-latka podjęła decyzję, że nie da się zoperować. Niestety skończyło się to dla niej tragicznie. W jej przypadku życie z kamiennym dzieckiem w ciele nie było możliwe.

Zwapniały płód blokował jelita Kongijki w taki sposób, że jej organizm przestał przyswajać składniki odżywcze. 50-latka zmarła z powodu ciężkiego niedożywienia.

W całej historii medycyny taki przypadek odnotowano zaledwie 300 razy.

SG

Radio ZET

Fot. Twitter

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *