fot. YT/CBS Sunday Morning

Syn prezydenta USA Hunter Biden przyznał się do części zarzutów, jak przekazali prokuratorzy. Oskarża się go o niepłacenie federalnego podatku dochodowego i nielegalne posiadanie broni.

Porozumienie ws. niepłacenia podatków

Hunter Biden jest oskarżony o niepłacenie federalnego podatku dochodowego oraz nielegalne posiadanie broni. Oskarżenie wystosował Departament Sprawiedliwości.

Według listu Departamentu do sądu w Delaware, prawnicy syna Joe’go Bidena doszli do porozumienia z federalnymi prokuratorami. Wczoraj przyznał się do wykroczeń skarbowych.

Kwestia nielegalnego posiadania broni przez Huntera Bidena jest nadal w toku. Jednak według amerykańskich mediów tu również można oczekiwać porozumienia.

Oskarżenie Bidena

– Ugoda zakończy wieloletnie dochodzenie w sprawie Huntera Bidena za domniemane przestępstwa podatkowe i składanie fałszywych oświadczeń przy zakupie broni palnej – podaje rp.pl.

Sprawę przeciwko Hunterowi Bidenowi otwarto jeszcze za prezydentury Donalda Trumpa. Prawnicy Huntera spotkali się z urzędnikami Departamentu Sprawiedliwości w ubiegłym miesiącu. Był to sygnał, że sprawa dobiega końca.

– Wiem, że Hunter uważa, że ważne jest, aby wziąć odpowiedzialność za te błędy, które popełnił w okresie zamieszania i uzależnienia w swoim życiu – powiedział adwokat Huntera Bidena Christopher Clark w komentarzu dla Associated Press.

Wybryki syna prezydenta

O Hunterze Bidenie było już dosyć głośno wiele razy przy okazji chociażby narkotyków. W swojej biografii przyznał, że zażywał kokainę. W tym samym czasie w dokumentach dotyczących zakupu broni oświadczył, że nie używa żadnych zakazanych substancji.

Hunter jest obecnie jedynym synem prezydenta Joe Bidena. Ma 53 lata. Jego matką była Neilia Biden, która zmarła w 1972 roku w wieku 30 lat z powodu wypadku samochodowego. Wraz z nią zginęła roczna siostra Huntera.

W 2015 roku na raka zmarł brat Huntera, Beau Biden. Miał 46 lat. Jego śmierć miała pchnąć ostatniego syna prezydenta do zażywania narkotyków.

dj

rp.pl

fot. YT/CBS Sunday Morning

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *