Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PixabayZdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

Chwile grozy przeżywają mieszkańcy Rybnika. Jeden z mieszkańców zamieścił w sieci niepokojące wideo. Widać na nim dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy w środku nocy pojawili się w jednym z bloków, szarpali za klamki i zachowywali się w podejrzany sposób.

Rybniczanie są zaniepokojeni tym, co dzieje się w ich mieście. Biją na alarm przekazując sobie nagranie z uwiecznionym podejrzanym zachowaniem dwóch mężczyzn.

Nie jest bowiem wykluczone, że młodzi mężczyźni, którzy pojawili się w jednym z rybnickich bloków, to członkowie gangu rabusiów. Mogli znaczyć mieszkania, które następnie zostaną okradzione. Zresztą jeden z lokali już padł ofiarą włamywaczy.

„Mieszkańcy ul. Floriańskiej, uważajcie na swoje domostwa, bo chodzą nocą i sprawdzają mieszkania” – post o takiej treści pojawił na jednej z lokalnych grup na Facebooku. Autor zamieścił także krótkie nagranie z kamery monitoringu.

Na kilku dziesięciosekundowym nagraniu widać dwóch młodych mężczyzn o zamaskowanych twarzach. Chodzą oni na palcach od drzwi do drzwi i sprawdzają coś, świecąc latarką na dolną część drzwi. Jak wynika z zapisu monitoringu, sytuacja ta miała miejsce o godz. 1.30 w nocy.

Mieszkańcy ul. Floriańskiej są zaniepokojeni tym incydentem. Nie jest bowiem jasne, co mężczyźni ci robili w środku nocy na klatce schodowej.

Włamanie do jednego z mieszkań

Według „Dziennika Zachodniego” nie jest wykluczone, że takie zachowanie to element działalności gangu włamywaczy. Mogli bowiem znaczyć mieszkania przeznaczone do obrabowania. Taki scenariusz nieprawdopodobny. Nagranie bowiem pochodzi z 14 maja. Kilka dni później, w czwartek 18 maja doszło do włamania do jednego z mieszkań przy ul. Floriańskiej. Sprawą zajęła się policja.     

– Wczoraj przed godziną 22 jedna z mieszkanek ul. Floriańskiej zauważyła otwarte sąsiednie drzwi. Obecnie trwają czynności grupy dochodzeniowo-śledczej, wiadomo jednak, że wnętrze zostało przez rabusiów zdewastowane – mówiła „Dziennikowi Zachodniemu” rzecznik prasowa rybnickiej policji Bogusława Kobeszko.

Zaznaczyła też, by niezwłocznie reagować na podejrzane sygnały. W razie odnotowania niepokojących oznaczeń przed wejściem do mieszkania lub podejrzanych osób, które pojawiają się w pobliżu mieszkań, należy natychmiast powiadomić policję.

– W takich sytuacjach trzeba jak najszybciej zadzwonić na numer alarmowy, zgłosić nam, reagować na wszystkie osoby, które się podejrzanie zachowują w rejonie naszych mieszkań – zaapelowała.  

mx

Dziennik Zachodni/Facebook

Foto: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *