fot. YT/RMF24/Janusz Jaskółka (kolaż)

Sondaż IBRiS dla „Wydarzeń” Polsatu wskazuje, że na podium wyborczym znajdują się kolejno PiS, KO i PSL-Polska 2050. Za koalicją Szymona Hołowni i Władysława Kosiniak-Kamysza znalazły się Konfederacja i Lewica.

PiS, KO i PSL-Polska 2050 na podium

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, pierwsze miejsce zająłby PiS. Na obecnie rządzącą partię zagłosowałoby 34,5 proc. badanych. Drugie miejsce przypadło KO. Na partię Donalda Tuska chce zagłosować 24,6 proc. badanych.

Trzecie miejsce na podium zajmują razem Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz. Na koalicję PSL-Polska 2050 głos oddałoby w tę niedzielę 14,2 proc. wyborców.

Poza podium, ale wciąż w Sejmie, znalazłyby się jeszcze Konfederacja (11,1 proc.) i Lewica z Partią Razem (9,3 proc.). 6,3 proc. badanych nie wie, na kogo by zagłosowało, zaś na wybory poszłoby 61,1 proc. wyborców.

800+ bez masowego poparcia

W sondażu zapytano także o inne kwestie, m.in. poparcie dla programu 800+. Jak się okazuje, tu nadal nie ma przełomu.

Niewiele ponad połowa badanych wyraziła poparcie. 30,9 proc. „zdecydowanie”, zaś 23,8 proc. „raczej” popiera ten pomysł.

Z kolei przeciwników jest niewiele mniej. 29 proc. badanych „zdecydowanie”, zaś 13,1 proc. „raczej” sprzeciwia się zwiększeniu podwyższenia wypłacanego socjalu.

W sondażach bez zmian

Wyniki wyborcze są dość podobne do poprzedniego badania IBRiS. Tam również miejsca przypadały w tej samej kolejności: PiS, KO, PSL-Polska 2050, Konfederacja i Lewica.

Natomiast wydaje się, że pomysł 800+ trochę zyskał poparcie, w stosunku do innych sondaży. Według niedawnego sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”, łącznie aż 52 proc. oceniało 800+ jako zły pomysł, zaś jako dobry 48 proc..

Sondaż IBRiS dla „Wydarzeń” Polsatu wykonano w dniach 19-21 maja na 1020 osobach. Zastosowano metodę CATI – telefoniczne, standardowe wywiady kwestionariuszowe wspomagane komputerowo.

dj

polsatnews.pl / se.pl / tymzyjesz.pl

fot. YT/RMF24/Janusz Jaskółka (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *