Morawiecki otwiera otwarty most.Morawiecki otwiera otwarty most. (Fot. YouTube/Kancelaria Premiera/screen)

Kampania wyborcza rozkręca się, więc politycy dbają, by dobrze wypadać w mediach. Szczególnie pożądane jest uroczyste otwarcie czegokolwiek. I właśnie most w Tylmanowej otworzyć postanowił premier Mateusz Morawiecki. Sęk w tym, że most ten otwarto pięć miesięcy temu.

W czwartek, 18 maja Morawiecki wybrał się na uroczyste otwarcie do Tylmanowej. Wokół wydarzenia zrobiło się głośno na całą Polskę.

A to dlatego, że most ten już dawno otwarto – 23 grudnia 2022 roku. Tymczasem na czas przyjazdu Morawieckiego i jego świty postanowiono most zamknąć. Przynajmniej początkowo – taki komunikat, o zamknięciu na czas otwarcia, wydał wójt gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk.

Mam już swoje lata i pamiętam, że takie „propagandowe hucpy” to się robiło w czasach PRL, gdy nawet trawę potrafiono malować na zielono z okazji przyjazdu pierwszego sekretarza. Jak widać, te czasy właśnie wróciły – mówił w rozmowie z Onetem jeden z mieszkańców wioski.

Skoro premier chciał w tym wydarzeniu uczestniczyć, to powinien tu przyjechać w grudniu (wtedy most oddano do użytku – red.). A tak wygląda na to, że premier jedzie w dane miejsca, a lokalni samorządowcy szukają dla niego na szybko czegoś, co mógłby on otworzyć, by państwowa telewizja mogła zrobić z tego propagandowy obrazek. To istny kabaret – dodawała inna z mieszkanek.

Gdy okazało się, że wydarzenie, w tych okolicznościach, będzie zwykłym pośmiewiskiem, ktoś poszedł po rozum do głowy i zarządzono, że most podczas uroczystego otwarcia ma być jednak otwarty. Morawiecki przyjechał więc, stanął obok drogi, dostał mikrofon pod nos i wygłosił przemówienie, a za nim jeździły samochody.

Dlaczego Morawiecki otworzył otwarty most?

Po co zatem Morawiecki otwierał działający od pięciu miesięcy most? Wójt Królczyk nie widzi w tym nic niewłaściwego. Twierdzi, że w grudniu miał miejsce odbiór techniczny, a teraz odbiór uroczysty. I należy te odbiory rozróżniać.

Nieco inne tłumaczenie przedstawiło biuro wojewody małopolskiego Łukasza Kmity. Tutaj wersja jest taka, że przez most faktycznie można przejeżdżać od grudnia, ale wciąż trwały prace dookoła mostu, np. przy budowie dróg dojazdowych. I dlatego należało się wstrzymać z uroczystym otwarciem aż do 18 maja.

I tylko naiwni uwierzą, że rozkręcająca się kampania wyborcza nie miała w tym przypadku żadnego znaczenia.

JW
Źródło: Onet || TVN24
Fot. YouTube/Kancelaria Premiera/screen

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *