Bella Ramsey, Pedro Pascal HBO The Last of Us Season 1 - Episode 3Bella Ramsey, Pedro Pascal HBO The Last of Us Season 1 - Episode 3

W brazylijskiej dżungli dokonano odkrycia, które może przywodzić na myśl grę i serial „The Last of Us”. Znaleziono bowiem grzyba-pasożyta, który może przejmować ciała żywicieli.

W serialu i grze „The Last of Us” mamy do czynienia z grzybami, które przejmują ciała ludzi. Na szczęści w tym przypadku chodzi o grzyba-pasożyta, który atakuje pająki.

W Brazylii odkryto grzyba-pasożyta, który przejmuje ciała

– To naprawdę piękna rzecz. Atakują pająki zapadniowe. Jest to jeden z nielicznych cordycepsów, które są fioletowe, co jest bardzo ciekawą cechą. Nie wiemy zbyt wiele o tej grupie grzybów, jest ona jeszcze niedostatecznie zbadana – powiedział dr João Araújo, brazylijski mikolog z nowojorskiego ogrodu botanicznego. To on dokonał odkrycia.

Odkryty grzyb nie ma jeszcze żadnej nazwy. Naukowcy nadadzą mu ją dopiero wtedy, gdy będą więcej o nim wiedzieć.

Grzyby z rodziny cordycepsów nie są jednak czymś zupełnie nowym. Od lat są znane np. w chińskiej medycynie tradycyjnej. Chińczycy wierzą, że działają one bardzo dobrze na kondycję zdrowotną ludzkiego organizmu.

SJ

O2.pl

Fot. serial „The Last of Us”

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

One thought on “W Brazylii odkryto grzyba-pasożyta, który może przejmować ciała ofiar”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *