fot. ilustracyjne/fot. Pixabay (kolaż tymzyjesz.pl)

W upalne dni każdy próbuje się schłodzić. Jest to nie tylko przyjemne, ale też ważne dla zdrowia. Przegrzanie organizmu może być niebezpieczne. Jak się okazuje, wiele osób może popełniać okropne błędy przy tak pozornie banalnej sprawie, jak korzystanie z wentylatora.

Dobre położenie wentylatora

W Polsce obecnie panuje duszna i gorąca pogoda. Nie dziwne – w końcu mamy lato. Trzeba jednak zadbać o to, by w takich momentach móc skutecznie się schłodzić.

Wentylator zasysa powietrze z tyłu wiatraka. Trzeba więc ustawić go tak, by z jednej strony miał to powietrze. Nie powinien więc być ustawiony bezpośrednio przy ścianie, ponieważ nie będzie pracował optymalnie i chłód będzie słabszy.

Ponadto wentylator nie powinien mieć za sobą źródła ciepła. Nie powinno się więc trzymać go przy oknie lub drzwiach balkonowych. W efekcie bowiem będzie przepływ, ale ciepłego powietrza, co mija się z celem. Pamiętać również trzeba, by ustawić go bezpośrednio w swoim kierunku.

Wentylator przy suficie

Wiele osób może też rozważać wentylatory sufitowe. W przeciwieństwie do „tradycyjnych”, nie można ich przenosić i instalację należy rozpatrywać w kategorii stałej.

Jeśli jednak masz mieszkanie czy biuro z wysoko ustawionym sufitem, zaś pomieszczenie jest duże, można rozważać korzystanie z takiej opcji. Co ważne, w zimie można wykorzystać je do podniesienia temperatury w pomieszczeniu.

Główną wadą jest wspomniane uwarunkowanie do optymalnej pracy. Nie każde pomieszczenie nadaje się do tego, by znajdował się w nim wentylator sufitowy.

Stopy w wodzie

Warto też rozważyć sekretną recepturę naszej redakcji, szczególnie sprawdzającą się do zaśnięcia. Można po prostu nalać zimnej wody do miski i na kilka minut włożyć do niej stopy.

Początkowe doznania będą zapewne ekstremalne. Jednak po tych kilku minutach człowieka przeszywa uczucie chłodu i można łatwo zasnąć, choćby na zewnątrz panowała pogoda tropikalna.

A czy Czytelnicy mają jakieś porady, jak schłodzić się w upalne, letnie dni w Polsce?

dj

komputerswiat.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay (kolaż tymzyjesz.pl)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *