fot. fb / 112Katowice Służby Ratunkowe

– Ogień wybuchł w hali magazynowej firmy związanej z przemysłem farmaceutycznym przy ul. Rzepakowej w Katowicach. W akcji gaśniczej bierze udział 19 zastępów straży pożarnej, a dym widać z kilkudziesięciu kilometrów – przekazało RMF FM.

Służby po godz. 18 otrzymały zgłoszenie o pożarze. Straż pożarna apeluje, by mieszkańcy pozamykali okna.

W akcji gaśniczej biorą udział strażacy m.in. z OSP Katowice – Podlesie oraz OSP Kostuchna. „Dziennik Zachodni” przekazał, że na miejsce skierowano również pluton gaśniczy z Tychów.

– Rozwinięty pożar obiektu/hali firmy #Farmacol przy ulicy Rzepakowej w Katowicach. Na miejscu interweniują liczne zastępy straży pożarnej! Dym widoczny z kilkudziesięciu kilometrów! Zalecamy mieszkańcom okolic pozamykać okna! – napisano na facebookowym profilu 112Katowice Służby Ratunkowe.

– Trwa rozpoznanie. Panuje intensywne zadymienie – powiedział „Dziennikowi Zachodniemu” oficer dyżurny Komendy Miejskiej PSP w Katowicach.

DZ zaznacza, że w hali, która należy do Farmacolu, składowane były elektryczne hulajnogi. Przestrzeń wynajmowała firma zewnętrzna.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Nie ma też informacji na temat poszkodowanych ani jak długo będzie trwała akcja gaśnicza.

dj

onet.pl

fot. fb / 112Katowice Służby Ratunkowe

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *