ciąża, szpital, aborcjaFot. Canva, collage

Dwie będące w ciąży pacjentki zgłosiły się jednego szpitala. Doszło do tragicznej pomyłki, w wyniku której jedna z nich straciła dziecko.

Horror rozegrał się w Praskim Szpitalu Uniwersyteckim na Bulovce. Do szpitala zgłosiły się dwie pacjentki z zagranicy, obie będące w 4 miesiącu ciąży.

Jedna cudzoziemka przyszła na zwykłe badanie kontrolne, a druga na zabieg, który jest wykonywany w przypadku chorób macicy lub usuwania ciąży (nie wiadomo, na jaki zabieg przyszła kobieta).

Lekarze jednak pomylili kobiety ze sobą. Efekt pomyłki był dramatyczny i młoda mama, która chciała przejść jedynie kontrolę, straciła dziecko.

Rzeczniczka placówki, Eva Stolejda Libigerová, przyznała w rozmowie z portalem iDNES.cz, że rzeczywiście w wyniku błędnej identyfikacji pacjentek doszło do pomyłki, którą Libigerová nazwała „niepożądanym zdarzeniem”.

Szpital wyraził żal i przeprosił kobietę oraz jej rodzinę w oficjalnym wpisie. Poinformowano także, że winni pomyłki zostali zwolnieni.

Sprawą pomylenia pacjentek zajmie się czeska policja.

SJ

Wirtualna Polska, iDNES.cz

Fot. Canva

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *