kontrola, drzwi, dziecko, babciaFot. Canva, collage

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica) chce nałożyć na Polaków obowiązek informowania państwa, z kim zostawiają swoje dzieci. Nawet jeśli opiekuje się nimi np. babcia.

Resort, który przypadł Lewicy, chce wprowadzić świadczenie w wysokości 1500 złotych dla rodziców, którzy muszą zostawiać swoje dzieci pod cudzą opieką.

Jednocześnie minister Dziemianowicz-Bąk chce, by to, komu Polacy zostawiają dzieci, było rejestrowane. Nawet, jeśli dzieckiem ma opiekować się babcia lub dziadek.

– W naszej propozycji pojawia się rzeczywiście taki wymóg, żeby zawrzeć jakiegoś rodzaju umowę – mówi szefowa resortu.

Umowę trzeba będzie zawierać nawet pomiędzy członkami rodziny. – Tak, żeby zgłosić, kto konkretnie opiekuje się dzieckiem. To nie jest tylko kwestia jakiegoś układu pomiędzy rodzicem, a osobą sprawującą opiekę, to jest także informacja dla nas, dla systemu, czy to dziecko jest powierzone o sobie bezpiecznej – mówi Dziemianowicz-Bąk.

Rząd chce na przykład sprawdzić, czy babcia lub dziadek nie widnieją na przykład w rejestrze pedofilów.

– Oczywiście ja tu tutaj nie chce sugerować niczego, ale musimy dmuchać na zimne – mówi Dziemianowicz-Bąk i stwierdza, że to wszystko dla „bezpieczeństwa dzieci”.

SJ

Radio Zet

Fot. Canva

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *