Złodziej Źródło: PixabayZłodziej Źródło: Pixabay

Przed nami seria długich wiosennych weekendów. Najpierw trwająca już Wielkanoc, a następnie majówka. Wyjazd to jednak okazja dla złodzieja. Oto 4 zasady, by uchronić dom przed kradzieżą.

Oczywiście nie ma metody doskonałej, by uchronić dom przed kradzieżą, ale są podstawowe zasady zwiększające bezpieczeństwo. Warto o nich pamiętać, gdy wyjeżdżamy na Wielkanoc lub majówkę.

Wyjazd na Wielkanoc lub majówkę? To 4 zasady, by uchronić do przed kradzieżą

Choć może się to wydawać oczywiste, to warto o tym napisać. Przed wyjazdem koniecznie sprawdźcie, czy zamknęliście wszystkie drzwi i okna. Najlepszy zamek w drzwiach zda się na nic, jeśli zostawiliście na przykład rozszczelnione okno.

Zwróćcie tu uwagę na pomieszczenia gospodarcze, garaż, tarasy i wszystkie te miejsca, przez które można dostać się do waszego domu.

Co jeszcze warto zrobić? A raczej: czego nie robić? Nie informować wszystkich wokół, że gdzieś jedziecie, bo to może dojść do uszu złodzieja.

„Nie informujmy wszystkich o tym, że planujemy wyjazd i nie umieszczajmy tego rodzaju informacji na popularnych portalach społecznościowych. Nie pozostawiajmy w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. Nie zapomnijmy o włączeniu alarmów, jeżeli takie posiadamy. Pamiętajmy też o tym, by zakręcić zawory z wodą i gazem” – przypomina policja.

Warto także wyznaczyć jakąś zaufaną osobę – przyjaciela rodziny lub sąsiada – by zaglądał od czasu do czasu do waszego domu. Taka osoba mogłaby na przykład wejść do domu, zostawić ślady opon na podwórku, zapalić światło. Jednym słowem – sprawić wrażenie, że w domu ktoś jest.

„Warto również pamiętać o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą. Jeśli na upragniony urlop nie jedziemy autem, pozostawmy je zamknięte i w bezpiecznym miejscu” – wskazuje także policja.

SJ

O2.pl

Fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *