Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay

Nie żyje 47-letni Radosław Matuszczak. Był mistrzem Polski w Motocrossie. Przyjaciele i znajomi żegnają go we wzruszających wpisach.

Radosław Matuszczak był zawodnikiem klasy master. W swojej karierze zdobył wiele tytułów – w tym mistrzostwo Polski. Jego dobrą passę przerwała jednak niespodziewana śmierć.

47-latek był zawodnikiem MX Lipno. Podczas treningu na prywatnym motocrossowym torze w Mieścisku uległ wypadkowi.

– Do wypadku doszło podczas pokonywania tzw. muld. Jeden z zawodników wyskoczył w powietrze i uderzył motocyklistę, który był przed nim – mówił wówczas, cytowany przez portalwrc.pl, młodszy aspirant Dominik Zieliński z policji w Wągrowcu.

Rezultatem wypadku był poważny uraz głowy zawodnika. Do szpitala przetransportowano go śmigłowcem LPR. W placówce walczył o życie. Niestety tę walkę przegrał.

Jaka była przyczyna zgonu?

W sieci pojawiło się wiele wpisów przedstawicieli środowiska motocrossowego. Radosława Matuszczaka żegnają przyjaciele i znajomi.

„Wszyscy znający Radka wiedzą, jak pozytywnym facetem był i jaką kolejną stratą dla środowiska MX jest jego niespodziewane odejście. Składamy serdeczne kondolencje najbliższej rodzinie Radka i przyjaciołom” – czytamy na profilu motocross.info.pl.

Do śmierci 47-latka odniósł się także profil X-cross MEDIA. „Z głębokim bólem i żalem informujemy, że nasz Kolega Radosław Matuszczak ( MX Lipno) po kilkudniowej walce o życie zmarł w szpitalu. Tydzień temu podczas treningu na torze motocrossowym uległ wypadkowi. Prawdopodobnie doszło do pęknięcia tętniaka mózgu, o którym Radek nie wiedział. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci i sercach. Żegnaj Mistrzu…” – czytamy.

Wpis został opatrzony czarno-białym zdjęciem 47-latka. Widać na nim uśmiechniętego Radosława Matuszczaka po zdobyciu tytułu II wicemistrza Polski w 2020 roku.

Żałoba ogarnęła także rodzinną gminę zawodnika – Mieścisko oraz powiat wągrowiecki. Zmarły 47-latek był bowiem nie tylko sportowcem, lecz także działał na tym terenie jako strażak. Niejednokrotnie pomagał ludziom w potrzebie.

Pogrzeb Radosława Matuszczaka odbędzie się 5 kwietnia w Mieścisku. Zgodnie z ustaleniami poczynionymi z rodziną zmarłego, na miejsce wiecznego spoczynku koledzy odprowadzą go na swoich motocyklach.  

mx

sport.fakt.pl/portalwrc.pl/Facebook

Foto: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *