fot. YT/Super Express Sport / szyper (kolaż TZ)

– Iga Świątek odpadła z wielkoszlemowego turnieju Australian Open. W trzeciej rundzie przegrała z Czeszką Lindą Noskovą 6:3, 3:6, 4:6 – przekazało RMF FM.

Spotkanie trwało 2 godz. 20 minut. To pierwszy przypadek od 1979 roku, gdy rozstawiona najwyżej tenisistka odpadła z Australian Open przed 1/8 finału, jak podkreśla stacja.

– Po losowaniu turniejowej drabinki wiadomo było, że droga Świątek do finału nie będzie łatwa. Już w pierwszej rundzie grała z mistrzynią Australian Open 2020 Amerykanką Sofią Kenin, a w drugiej z jej rodaczką, finalistką z 2022 roku, Danielle Collins – podaje rmf24.pl.

Świątek pokonała wcześniejsze przeszkody. Trzecia runda miała być łatwiejsza. Zmierzyć się miała z 19-letnią Noskovą.

Noskova to tenisistka dopiero na dorobku. Występuje w światowym rankingu w na 50 miejscu. W Melbourne występuje po raz pierwszy.

Wcześniej też już Świątek się z nią zmierzyła. Zwyciężyła bez problemu w ćwierćfinale turnieju w Warszawie w lipcu. Wówczas wyniki wynosiły 6:1, 6:4.

Dziś Świątek z trudami zwyciężyła pierwszego seta. W drugim zwyciężyła Noskova, podobnie i trzeci.

– To pierwszy od 1979 roku przypadek, gdy najwyżej rozstawiona tenisistka odpadła w Australian Open przed 1/8 finału. 45 lat temu już w pierwszej rundzie przegrała Rumunka Virginia Ruzici – podkreśla rmf24.pl.

Niezależnie jednak od tego, Iga Świątek pozostaje liderką światowego rankingu.

dj

rmf24.pl

fot. YT/Super Express Sport / szyper (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *