fot. ilustracyjne / fot. YT / Kurier Galicyjski

Gdy w przestrzeni publicznej co i raz zarzuca się komuś agenturalność wśród gwiazd i polityków, faktyczni agenci żyją w cieniu. Tak było na Ukrainie. Przedszkolanka okazała się być agentem, który przekazywał Rosjanom położenie ukraińskich wojsk i korygowała ataki rakietowe na Charków.

O sprawie poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

– Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zatrzymali kolejnego agenta rosyjskiego wywiadu, przygotowującego ataki rakietowe i dronowe na Charków. Przestępcą okazała się pracownica miejscowego przedszkola – przekazano w komunikacie.

– W wolnym czasie pomagała raszystom (Rosjanom – red.) uderzać w bazy Sił Obronnych w stolicy regionu – dodano.

Przedszkolanka przekazywała Rosjanom informacje o położeniu ukraińskich wojsk w Charkowie oraz ich uzbrojeniu. Prowadziła również działania rozpoznawcze.

Ponieważ przebywała w pobliżu wojskowego obiektu, potajemnie go obserwowała. Próbowała ustalić przybliżoną liczbę personelu oraz sprzętu wojskowego.

– Agentka użyła messengera do przekazania informacji swojemu rosyjskiemu przełożonemu w formie wiadomości tekstowych ze współrzędnymi na mapach Google – napisała SBU w komunikacie.

Na podstawie raportu agentki pracującej formalnie jako przedszkolanka, Rosjanie szykowali ataki powietrzne na miasto przy użyciu rakiet. Używano również drony typu Shahed. Działania te miały osłabić obronę Charkowa.

SBU zatrzymała kobietę w miejscu jej zamieszkania. W trakcie przeszukania zarekwirowano jej telefon komórkowy. Śledczy SBU wręczyli jej zawiadomienie o podejrzeniu zdrady państwa.

Agentka jest obecnie w areszcie. Grozi jej dożywocie oraz konfiskata mienia.

dj

polsatnews.pl

fot. ilustracyjne / fot. YT / Kurier Galicyjski

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *