Kaczy Proceder przed zatrzymaniem i po wyjściu na wolność Fot. YouTube / Instagram, collage

Portal GlamRap informuje, że raper Kaczy Proceder po roku wyszedł na wolność. Muzyk był zamieszany w sprawę dotyczącą międzynarodowej grupy przestępczej i groziło mu nawet 15 lat więzienia.

GlamRap informuje, że na razie nie wiadomo, czy Kaczy jest „na wolności na stałe, czy na przepustce”.

Na zdjęciach, które na Instagramie opublikował raper Nizioł, który przyjaźni się z Kaczym, widać, jak bardzo członek Molesty schudł za kratami.

https://www.instagram.com/p/C5qBVCgIEdK/?utm_source=ig_web_copy_link

Gangsterzy zatrzymani. Wśród nich Kaczy Proceder

„Na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu od Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie CBŚ we współpracy ze Strażą Graniczną zatrzymali 7 osób, w tym rapera Kaczego” – podaje portal Popkiller.

„Od 2018 roku członkowie grupy mieli wedle oskarżeń przemycić do Polski, a następnie wprowadzić do obiegu 5 ton marihuany i haszyszu oraz pół tony kokainy o łącznej wartości 300 milionów złotych. Grupa działala na terenie Hiszpanii, Niemiec, Litwy oraz Ekwadoru” – czytamy dalej.

Gang dysponował poważnym sprzętem. Policja zabezpieczyła m.in. „karabin maszynowy AK-47, zagłuszarkę sygnałów GPS, sprzęt mogący posłużyć do kradzieży samochodów, dokumenty tożsamości innych osób, telefony komórkowe, komputery i inne nośniki danych”.

Poza tym policjanci zabezpieczyli również należące do gangsterów luksusowe zegarki i biżuterię. Prokuratura zamroziła także ok. 570 tys. złotych na poczet przyszłych kar.

Wobec zatrzymanych zastosowano 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Gang miał mieć powiązania ze środowiskami pseudokibiców ze Śląska, Warszawy i Rzeszowa.

Co grozi Kaczemu?

Jak informuje portal GlamRap, muzykowi (a także kilkunastu innym osobom) grozi nawet do 15 lat więzienia.

Będzie to jeden z najdłuższych wyroków odsiadywanych przez polskich raperów. Na długi czas za kratki wysłany został także m.in. Dawidzior, który wyjdzie w 2025 roku. Muzyk w „maju 2018 roku usłyszał wyrok 11 lat pozbawienia wolności, ale ostatecznie skazano go na 8,5 lat więzienia po wycofaniu zarzutów usiłowania zabójstwa i kierowania grupą przestępczą o charakterze zbrojnym” – informuje GlamRap.

Kim jest Kaczy Proceder?

Kaczy Proceder to warszawski raper, który na scenie hiphopowej w Polsce działa od wczesnych lat 90-tych. Był współzałożycielem legendarnego składu Molesta, który uważany jest, obok Paktofoniki i Kalibra 44, za najbardziej kultowy zespół hiphopowy w Polsce.

Kaczy współpracował m.in. z takimi artystami jak Pezet, Popek Monster, Chada i wielu, wielu innych. W swoich tekstach często poruszał wątki związane ze światem kryminalnym.

SJ

Popkiller, GlamRap, IG

Fot. Kaczy Proceder przed zatrzymaniem i po wyjściu na wolność / YouTube / Instagram, collage

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *