fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

– Proszę wierzyć, nie będę się wahał, jeśli będzie trzeba podjąć działania, które nie wszystkim mogą się podobać, ale będą ratowały zdrowie i życie ludzi – powiedział Donald Tusk zapytany o to, czy przywróci restrykcje covidowe.

W ostatnim czasie widać więcej zachorowań na grypę i grypopodobne choroby. W mediach jednocześnie pojawiają się komunikaty WHO dotyczące nowego wariantu koronawirusa.

Podczas konferencji prasowej zapytano premiera Donalda Tuska o to, czy wprowadzi restrykcje znane z czasów rządów PiS? Wówczas PO popierała te działania.

– Ja, proszę wierzyć, nie będę się wahał, jeśli będzie trzeba podjąć działania, które nie wszystkim mogą się podobać, ale będą ratowały zdrowie i życie ludzi – odpowiedział premier Tusk.

Dodał przy tym, że obecnie „nie ma żadnej potrzeby mówić o restrykcjach”.

– Będziemy szukali sposobów medycznych, a nie państwowo-społecznych, żeby niwelować konsekwencje tych infekcji – zaznaczył Tusk.

– Ta zima nie będzie łatwa na pewno – podkreślił premier.

Zapowiedział też chęć odbudowania zaufania społecznego do ekspertów, rad medycznych, etc.. Również chodzi o instytucje, które w trakcie ogłoszonej pandemii Covid-19 przyczyniły się do wprowadzenia lockdownu.

Nowa minister zdrowia powołała w tym celu m.in. prof. Miłosza Parczewskiego na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych. Prof. Parczewski wcześniej proponował, by osoby niezaszczepione na Covid-19 były poddane godzinie policyjnej oraz by miały zakaz przemieszczania się między województwami.

Ponadto opowiadał się za masowym testowaniem ludzi na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

dj

nczas.info

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *