fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Coraz więcej osób, także młodych, ma problemy z ciśnieniem. Jednocześnie nie wyobrażają sobie życia bez kawy. W połączeniu daje to tragiczny dylemat: Pić kawę i krócej żyć, czy żyć, ale co to będzie za życie bez kawy? Jak się okazuje, eksperci mają dobre wieści dla takich osób.

Kawa to istny napój życia dla wielu ludzi. Zapewne i wśród Was są osoby, które nie wyobrażają sobie bez niej rozpoczęcia dnia.

Wiadomo jednak, że picie kawy może wywoływać nieprzyjemne konsekwencje. Często nie zaleca się spożywania jej osobom z różnymi dolegliwościami, szczególnie w przypadku nadciśnienia.

Coraz więcej osób młodych ma problemy z ciśnieniem czy nawet z sercem. Zdawać by się mogło, że taka dolegliwość to niemalże wyrok: Życie bez kawy.

Wiele osób może popaść wówczas w rozpacz. I zresztą słusznie, bo co to za życie, jeśli nie można wypić kawy?

Jak się okazuje, jest jednak rozwiązanie. Karina Kowalska na interia.pl informuje, że dodając jeden składnik do kawy można wręcz poprawić swoje ciśnienie. Chodzi o… kakao.

Kakako przede wszystkim poprawi smak kawy. Oczywiście, nie wszystkim, bo są zapewne jacyś zboczeńcy nie lubiący kakała, ale nad tę dolegliwość leku nie wynaleziono.

Po drugie, kakako poprawi zdolność przepływu krwi do mózgu i pobudza produkcję endorfin. Kawa z kakao łagodzi również stres. Według wielu ekspertów, po takiej mieszance człowiek pracuje z większą wydajnością i koncentracją. Ponadto powinna poprawić się nam pamięć.

Prawdziwe kakako posiada w sobie dużą ilość flawonoidów. Te pomagają organizmowi regulować ciśnienie krwi. Działają też przeciwzakrzepowo i wpływają na hamowanie utleniania cholesterolu LDL.

Tak więc wygląda na to, że jeśli masz problemy z ciśnieniem, nie oznacza to jeszcze wyroku i kawa nie musi być produktem zakazanym. Oczywiście, należy to skonsultować ze swoim lekarzem, by mieć całkowitą pewność.

dj

interia.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *