Osoby z nadwagą niewpuszczone na karuzelę.Osoba z nadwagą. / Fot. Towfiqu barbhuiya/Unsplash

Parc Astérix to popularny park rozrywki we Francji, który oferuje wiele atrakcji dla miłośników komiksów o przygodach Asteriksa i Obeliksa. Jednak niedawno park znalazł się w centrum wydumanego skandalu, gdy odmówił wstępu dwóm osobom z powodu ich nadwagi.

Osoby, których nie wpuszczono na karuzelę, mówią o dyskryminacji. Fakty są jednak takie, że para była na tyle gruba, że nie dało się zapiąć uprzęży zabezpieczającej. Lampki systemu bezpieczeństwa świeciły się na czerwono. W tej sytuacji kolejka po prostu by nie ruszyła.

Pracownicy parku poinformowali wówczas, że muszą opuścić kolejkę górską Toutatis, jedną z flagowych atrakcji Parc Astérix.

Kobieta o rozmiarach XXL poszła na skargę do mediów. Twierdzi, że czuła się upokorzona i dyskryminowana przez tę decyzję. O sprawie zrobiło się dość głośnio.

Choć w tej sytuacji nie było innego wyjścia, jak odmowa skorzystania z atrakcji, to Parc Astérix wydał oficjalne oświadczenie, w którym przeprosił za zaistniałą sytuację. Władze parku wyjaśniły, że zasady bezpieczeństwa są obowiązkowe dla wszystkich gości, że szanuje różnorodność swoich klientów i że postara się coś zmienić w systemach zabezpieczających. W najbliższym czasie mają nastąpić rozmowy z producentami sprzętu, by ci opracowali siedzenia dostosowane do większych, to znaczy bardzo grubych, osób.

JW
Fot. Towfiqu barbhuiya/Unsplash

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *