Papież Franciszek / Aleteia Image Department, CC BY-SA 2.0, Wikimedia CommonsPapież Franciszek / Aleteia Image Department, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons

Włoski dziennik „Il Fatto Quotidiano” na swojej stronie internetowej donosi, że w środę papież Franciszek ma przejść operację w rzymskiej klinice Gemelli. Informacje o problemach zdrowotnych Ojca Świętego potwierdził Watykan.

We wtorek papież Franciszek odwiedził klinikę Gemelli, by przejść badania. Ich wyniki miały utwierdzić lekarzy w przekonaniu, że niezbędna jest operacja.

W środę po audiencji generalnej papież udał się ponownie do szpitala. Operację związaną z niedrożnością jelit zaplanowano na środowe popołudnie.

Jak podają włoskie media, operacja ma odbywać się w pełnym znieczuleniu. Zabieg był konieczny ze względu na przepuklinę, która tworzy się nad blizną pooperacyjną. Franciszek przeszedł bowiem poważną operację jelit dwa lata temu.

Rzecznik Watykanu Matteo Bruni przekazał w rozmowie z mediami, że zabieg laparotomii w ogólnym znieczuleniu oraz operację plastyczną ściany brzucha zaplanowano na wczesne popołudnie.

Jak podkreślił, decyzja o takim postępowaniu zapadła w ostatnich dniach w zespole medycznym opiekującym się papieżem. Wskazał, że taka interwencja jest niezbędna z powodu „przepukliny rozetnej, która powoduje nawracające, bolesne i pogarszające się zespoły subokluzyjne”.

Watykan poinformował, że papież spędzi w szpitalu kilka dni. W tym czasie Franciszek ma przejść normalną kurację pooperacyjną. Ma to zapewnić powrót papieża do pełni zdrowia.  

Będzie to już trzeci raz, gdy papież Franciszek przebywa w klinice Gemelli. Poważną operację jelit przeszedł tam w lipcu 2021 roku. Z kolei na przełomie marca i kwietnia 2023 roku był hospitalizowany z uwagi na zapalenie płuc.

Już w sobotę papież ma wziąć udział w spotkaniu z 30 laureatami Nagrody Nobla. Odbędzie się ono w Watykanie i będzie poświęcone braterstwu między ludźmi. Na razie jednak nie jest jasne, czy do tego czasu Franciszek wróci do pełni sił.   

mx

Il Fatto Quotidiano/nczas.com

Foto: Aleteia Image Department, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *