Maseczka i przyłbica.Maseczka i przyłbica - w pewnym momencie ogłoszonej pandemii koronawirusa tak właśnie chodzono. / Fot. JESHOOTS.COM on Unsplash

Gdy wydawało się, że koronawirusa i wszelkie idące za tym ograniczenia mamy z głowy, media znów zaczynają donosić o rosnącej liczbie przypadków zakażeń. Jak to się skończy?

O wzroście zachorowań na COVID-19 alarmują Hiszpanie. Przeprowadzone tam w 6500 aptekach badania wykazały, że od 28 sierpnia do 3 września sprzedano w kraju ponad pół miliona testów antygenowych. Takiej sprzedaży nie odnotowywano od miesięcy.

Zbiega się z odnotowywanym wzrostem zachorowań. Obecny wskaźnik zachorowalności odnotowany w podstawowej opiece zdrowotnej w Hiszpanii wyniósł ponad 130 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Pod koniec czerwca było to 30 przypadków na 100 tys. mieszkańców.

Przed wzrostem liczby hospitalizacji w Europie ostrzega oficjalnie Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). W tym samym komunikacie podkreśla się jednak, że „sytuacja zdrowotna jest stabilna ze względu na wysoki poziom uodpornienia populacji”.

W związku ze wzrostem zachorowań pojawiają się pytania, czy powrócą koronawirusowe obostrzenia, tak dobrze znane nam z poprzednich lat i fal zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W Hiszpanii na razie o tym się zbyt głośno nie mówi, ale pierwsze szpitale już przywróciły nakaz noszenia maseczek. Ten obowiązek definitywnie zniesiono dopiero pod koniec lipca br.

JW
Fot. JESHOOTS.COM/Unsplash

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *