Facebook / Piotrków Trybunalski NaszeMiasto.pl

Przez Piotrków Trybunalski przeszedł 4 listopada Męski Różaniec Publiczny. To kolejna edycja tego niezwykłego wydarzenia. Odbywa się ono w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Od dawna wiele osób mówi o kryzysie Kościoła w Polsce. Jego źródłem mają być skandale z udziałem duchownych, które niekiedy wstrząsają opinią publiczną.

Prawda jest jednak inna. Otóż wiele osób oddziela wiarę od ułomności Kościoła jako instytucji i w dalszym ciągu praktykuje. Najlepszym tego przykładem jest właśnie Męski Różaniec Publiczny.

Jest to inicjatywa, która odbywa się w wielu polskich miastach. Ulicami przechodzą mężczyźnie, którzy publicznie modlą się na różańcu w różnych intencjach.

Wydarzenie to cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem w Piotrkowie Trybunalskim. W dniu 4 listopada 2023 r. odbyła się bowiem jego 56. edycja.

Tym razem w modlitwie wzięło udział ok. 60 osób. Rozpoczęcie różańca miało miejsce o godz. 10 pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego, skąd zgromadzeni ruszyli przez ulicę Słowackiego i Rynek Trybunalski do kościoła pw. świętych Jacka i Doroty. Tam odbyła się Msza św.

Staramy się iść przez życie z wiarą, nadzieją i miłością – na wzór Maryi. Oczywiście nie jest to łatwe, a najgroźniejszym przeciwnikiem są nasze grzechy i wady. Ruch Męskiego Różańca zakłada pracę nad sobą, wzrost duchowy i intelektualny. Pierwszym z brzegu przykładem samodyscypliny jest wygospodarowanie sobie czasu w pierwszą sobotę miesiąca na udział w Męskim Różańcu tak, aby nie ucierpiały na tym obowiązki stanu – czyli życie rodzinne i zawodowe – powiedział dla portalu epiotrkow.pl Maciej Hubka, współorganizator męskiego różańca.

Listopadowa edycja Męskiego różańca była przedostatnią w tym roku. Kolejna odbędzie się na początku grudnia.

Z całą pewnością w frekwencja również dopisze. Cieszy przede wszystkim wiernych, którzy martwią się o kondycję Kościoła w Polsce.

Z kolei przeciwnicy Kościoła mogą na własne oczy zobaczyć, że ich wyobrażenie nie jest tożsame z rzeczywistością. Kościół wciąż żyje i ma się dobrze.

PS

epiotrkow.pl / facebook.com / Piotrków Trybunalski NaszeMiasto.pl / tymzyjesz.pl

foto: facebook.com / Piotrków Trybunalski NaszeMiasto.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *