CmentarzPixabay

Na Cmentarzu Starym w Płocku znajduje się erotyczne epitafium pochodzące z 1873 r. Takie wyznanie miłości robi wrażenie na wszystkich, którzy przechodzą obok grobu z nietypowym napisem.

Większość osób zamieszcza na nagrobkach swoich bliskich krótkie informacje dotyczące daty narodzin i śmierci. Zdarzają się jednak nietypowe epitafia, które robią wrażenie na przechodniach.

Na profilu o nazwie Lekcjareligii.pl na Facebooku pojawił się post dotyczący nagrobka znajdującego się na Cmentarzu Starym w Płocku. Widnieje na nim następujący napis: „Prawdziwy anioł rozkoszy. Słodsza w pożyciu małżeńskim nad wszelką miłość niewieścią, żyła lat 34”.

W ten sposób mąż pożegnał Emilię, która zmarła w 1873 r. Trzeba przyznać, że jego wyznanie nawet po tylu latach potrafi chwycić za serce.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Co napisali internauci?

„Też bym tak chciała”, „piękne” pisały komentujące wpis kobiety. Niektórzy stwierdzili nawet, że we współczesnym świecie trudno o takie wyznanie.

Warto dodać, że Cmentarz Stary w Płocku to bardzo leciwa nekropolia. Został on bowiem założony w 1780 r.

Co ciekawe, to 10 lat wcześniej niż znajdujące się w Warszawie Powązki. Słyną one z grobów wielu sławnych osób, które są chętnie odwiedzane nie tylko w listopadzie.

Niemniej jednak nie jest to najstarszy cmentarz w Polsce. Ten tytuł należy do nekropolii znajdującej się na warszawskim Kamionku, którego historia sięga XIII w.

A co Wy sądzicie o takim wyznaniu? Podoba się Wam?

PS

Facebook / lekcjareligii.pl / tymzyjesz.pl

foto ilustracyjne: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *