Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

Znaleziono już ponad dwieście ciał ofiar Międzynarodowego Kościoła Dobrej Nowiny, który nakazał swoim wyznawcom głodzić się na śmierć. Oskarżony jest przywódca samozwańczego kościoła.

W sobotę pojawiła się informacja o tym, że poszukiwacze ocalałych, a także ofiar kultu, znaleźli w kenijskim lesie Shakahola kolejne 22 ciała. To sprawia, że łączna liczba ofiar Międzynarodowego Kościoła Dobrej Nowiny wynosi już 201.

Nasz zespół kryminalistyczny był w stanie ekshumować dziś 22 ciała, ale nie odnotowaliśmy żadnej uratowanej osoby – powiedział dziennikarzom komisarz regionalny Rhodah Onyancha w lesie Shakahola na południowym zachodzie kraju, gdzie trwają poszukiwania.

Przez cały tydzień władze rozkopywały płytkie groby rozrzucone w lesie w poszukiwaniu szczątków, a także przeszukiwały teren w poszukiwaniu ocalałych. Ciągle setki osób uznaje się za zaginione.

Zatrzymano kilkadziesiąt osób

W związku ze śmiercią zatrzymano już 26 osób. Jednym z zatrzymanych jest Paul Mackenzie, przywódca Międzynarodowego Kościoła Dobrej Nowiny.

Mężczyzna oskarżony jest o to, że nakazał swoim wyznawcom głodzenie siebie, a także swoich dzieci na śmierć. W środę kenijski sąd odmówił zwolnienia go za kaucją.

Głos zabrały najważniejsze osoby w państwie. W sprawie masakry w lesie wypowiedział się minister spraw wewnętrznych Kenii, który uznał, że to „rażące nadużycie konstytucyjnie gwarantowanego prawa człowieka do wolności wyznania”.

Z kolei prezydent kraju wypowiedział się na temat zatrzymanego Mackenziego. Jego zdaniem jest to osoba, która „udaje pastora, podczas gdy jest strasznym kryminalistą”.

πr

Reuters

foto: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *