Foto: Instagram

Polska i Grecja żyją sprawą śmierci 27-letniej Anastazji na wyspie Kos. W zawiązku z tragedią zatrzymano 32-letniego Banglijczyka, któremu prokuratura przedstawiła m.in. zarzut zabójstwa Polki. Teraz jego adwokat zrezygnował z prowadzenia sprawy.

Nieoczekiwany zwrot ws. brutalnego zabójstwa 27-letniej Polki na greckiej wyspie Kos. Adwokat podejrzanego o dokonanie zbrodni 32-letniego Banglijczyka, Zafeiris Drosos, zrezygnował z prowadzenia sprawy. Prawnik wydał oświadczenie.

Z ustaleń „Faktu” wynika, że adwokat nagle zrezygnował z obrony 32-latka. Oficjalne oświadczenie mecenasa pojawiło się w greckich mediach w piątek popołudniu.

„Przede wszystkim chciałbym złożyć najszczersze kondolencje rodzinie, życzyć im odwagi i sił w obliczu tego tragicznego wydarzenia, jakie życie dla nich przygotowało” – napisał na wstępie Drosos.

„Następnie chciałbym podziękować wszystkim, którzy zaszczycili mnie powołaniem z urzędu do reprezentowania oskarżonego w procesie dochodzeniowym w sprawie zarzutu rozboju” – dodał.

W dalszej części adwokat zaznaczył, że „każdemu oskarżonemu, niezależnie od wagi popełnionego przez niego przestępstwa, przysługuje obrońca”.

„Współczuję rodzinie jak i całemu greckiemu społeczeństwu, szczególnie w tak małej miejscowości jak nasza wyspa. Nie przyjmuję nominacji z urzędu do części nowo wszczętego postępowania karnego dotyczącego zarzutów zabójstwa i gwałtu” – oświadczył.

Również w piątek popołudniu greckie media podały, że prokuratura postawiła 32-latkowi dodatkowy zarzut gwałtu na ofierze. Śledczy uważają, że zanim do tego doszło, 27-latka stawiała zdecydowany opór.

– Zeznania jego współlokatora bardzo pomogły. Z informacjami, które mamy w rękach, staramy się odtworzyć drogę, którą przebyli – mówiła w piątek rano przedstawicielka prasowa ELAS Konstantina Dimoglidou.

– Pewne jest to, że dziewczyna opuściła dom żywa. Uważamy, że 32-latek napastował ją seksualnie, nie planując niczego, a następnie zabił – dodała.

mx

se.pl

Foto: Instagram

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *