Ksiądz Źródło: Pixabay

W wieku 77 lat zmarł słynny ksiądz egzorcysta z Bydgoszczy – Maciej Gutmajer. O kapłanie było głośno, gdy okazało się, że podczas egzorcyzmów wykorzystuje skarpetkę papieża Jana Pawła II.

Ksiądz egzorcysta Maciej Gutmajer zmarł w niedzielę 28 maja w wieku 77 lat – poinformowała diecezja bydgoska.

„Msza św. przy trumnie zmarłego kapłana w kościele Opatrzności Bożej sprawowana będzie w piątek, 2 czerwca, o godz. 15.00. Po niej możliwość osobistej modlitwy do godz. 18.00” – czytamy w komunikacie diecezji.

Uroczystości pogrzebowe poprowadzi ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk. Pogrzeb rozpocznie się w sobotę 3 czerwca o godzinie 12.00 w kościele Chrystusa Króla na Błoniu (ul. Lotników) w Bydgoszczy.

W latach 1986-2017 był proboszczem parafii Opatrzności Bożej w stolicy Kujaw. Posługę kapłańską pełnił od 1972 roku, a urodził się w 1946. Od kilku lat przebywał na emeryturze.

Ksiądz egzorcysta wypędzał szatana skarpetką Jana Pawła II

Ksiądz egzorcysta Maciej Gutmajer zdobył rozgłos, gdy opowiedział publicznie historią o tym, jak wypędzał złe duchy przy użyciu skarpetki papieża Polaka.

W rozmowie z „Gazetą Krakowską” mówił o tym, że „dziewczyna gałki oczne miała wywrócone do góry, jej już w tym ciele nie było. W tamtej chwili był tylko szatan. Od razu rzuciła mi się do gardła”.

Wówczas egzorcysta miał wykorzystać rzeczoną skarpetkę. „Wkładam jej tę relikwię pod głowę i rozlega się wściekły, męski głos: weź tego Janka, weź to białe, zabierz go, śmierdzi! To świętość szatanowi śmierdziała” – twierdził kapłan.

Historia ta była wielokrotnie krytykowana przez księży. Zwracano także uwagę na to, że gdy miała miejsce, to papież Polak nie był jeszcze uznawany za świętego. Ksiądz Gutmajer twierdził jednak, że to nie ma żadnego znaczenia.

SJ

gazeta.pl

Fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *