fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

W wigilijny wieczór w Krakowie doszło do wypadku z udziałem dwóch karetek. Obie jechały na sygnale. Jeden z pojazdów dachował. Ratownik z ambulansu znajduje się w szpitalu na obserwacji.

W Wigilię zderzyły się ze sobą dwie karetki jadące na sygnale. Do zderzenia doszło w Krakowie na skrzyżowaniu al. Słowackiego i ul. Krowoderskiej.

Jeden z ambulansów dachował. W komunikacie Krakowskie Pogotowie Ratunkowe poinformowało, że jeden z pojazdów przewoził pacjentkę do szpitala. Drugi zespół był w drodze na interwencję.

– Pacjentka przewożona ambulansem, w stanie ogólnym dobrym, bez dodatkowych obrażeń spowodowanych wypadkiem, została przetransportowana do szpitala docelowego przez zespół ratownictwa medycznego wezwany na miejsce. Do pacjenta oczekującego na interwencję również został zadysponowany kolejny zespół ratownictwa medycznego – napisała w komunikacie rzecznik KPR Joanna Sieradzka.

Dwóch ratowników trafiło do szpitala „w celu dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia”. Dwóch pozostałych nie doznało poważnych obrażeń.

Dziś rano przekazano, iż ratownicy medyczni z obu zespołów nie doznali poważnych obrażeń. Jeden z nich pozostaje jednak na obserwacji w szpitalu.

Okoliczności zdarzenia są obecnie wyjaśniane przez policję. W najbliższych dniach odbędą się przesłuchania świadków i kierowców.

– Zabezpieczymy monitoring z miejsca zdarzenia i będziemy ustalać przebieg wypadku. Na razie jest za wcześnie by wyrokować, kto w tej sytuacji zawinił – powiedziała młodsza aspirant Anna Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego małopolskiej policji.

dj

tvn24.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *