zniczZdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

Tragedia w Sławsku. Nie żyje 60-letni pilot awionetki. Mężczyzna miał duże doświadczenie, ponieważ był oblatywaczem.

Do tragedii doszło w środę 28 czerwca. Około godz. 20.00 w Sławsku w województwie zachodniopomorskim rozbił się dwupłatowy samolot na polskich numerach rejestracyjnych. O sprawie informuje lokalny portal obserwatorlokalny.pl.

Tragedia rozegrała się w Sławsku w tzw. sadzie. To tam rozbił się samolot.

Jak podaje lokalny portal, kontakt z pilotem urwał się ok. godz. 20.00 w środę. Po około dwóch godzinach wszczęto poszukiwania z udziałem śmigłowca oświetlającego teren. Zaangażowani w poszukiwania byli strażacy z PSP w Sławnie oraz z OSP Sławsko, Wrześnica, Staniewice, Wilkowice.

Po dwóch godzinach poszukiwań w sadzie pomiędzy Sławnem a Sławskiem strażacy dokonali makabrycznego odkrycia. We wraku samolotu znaleziono ciało 60-letniego pilota. Mężczyzna nie przeżył katastrofy.

Z nieoficjalnych informacji podawanych przez lokalny portal wynika, że samolot był remontowany. 60-letni pilot miał zaś duże doświadczenie, ponieważ był oblatywaczem.

Wypadek bada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Ma ustalić okoliczności zdarzenia.

mx

obserwatorlokalny.pl

Foto: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *