fot. YT/Sky News Australia

Na wyspie Sumatra w Indonezji nastąpiła erupcja wulkanu Marapi. Zginęło co najmniej 11 osób, a 12 zostało uznanych za zaginione.

Do erupcji doszło wczoraj na Sumatrze. Odnaleziono zwłoki 11 turystów, którzy przebywali w pobliżu wulkanu Marapi w momencie erupcji.

Oprócz tego znaleziono trzy inne osoby, które przeżyły. Trwają poszukiwania kolejnych 12 osób.

W niedzielę nastąpiła erupcja wulkanu Marapi. Popiół został wyrzucony na wysokość około trzech kilometrów.

– W strefie zagrożenia było 75 wspinaczy, a 49 zostało ewakuowanych z tego obszaru – powiedział Abdul Malik, szef Agencji Poszukiwań i Ratownictwa z Padang w rozmowie z agencją Reuters.

W wyniku erupcji zamknięto dwie trasy wspinaczkowe. Mieszkańcom zboczy Marapi zalecono trzymanie się w odległości trzech kilometrów od ujścia krateru ze względu na ryzyko wypłynięcia lawy.

Osiem uratowanych osób przewieziono do szpitali z ranami oparzeniowymi. Jedna miała złamaną kończynę.

To nowa aktywność Marapi od czasu ostatniej erupcji w styczniu. Wówczas nie było żadnych ofiar.

Marapi należy do grupy 120 aktywnych wulkanów w Indonezji. Ta znajduje się na tzw. Pierścieniu Ognia na Pacyfiku. To łuk wulkanów i linie uskoków otaczających Pacyfik.

dj

polsatnews.pl

fot. YT/Sky News Australia

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *