fot. YT/ClarksvilleNow

Sześć osób zginęło, a 20 zostało rannych w wyniku burz nad stanem Tennessee w USA. W hrabstwie Montgomery przeszło tornado. Wiele budynków zostało poważnie uszkodzonych.

W grudniu raczej mało kto spodziewa się tornada. Niestety, te pojawiło się w hrabstwie Montgomery w stanie Tennessee jako część potężnych burz.

W wyniku przejścia samego tornada zginęły trzy osoby. Jedną z ofiar śmiertelnych jest dziecko. Informację przekazały władze hrabstwa w komunikacie prasowym.

Centrum Operacji Kryzysowych w Nashville przekazało, że w wyniku silnych burz zginęły trzy osoby. Władze hrabstwa Montgomery podały, że 23 osoby trafiły z obrażeniami do szpitala.

Na zdjęciach udostępnionych przez straż pożarną widać poważnie uszkodzone domy i gruz porozrzucany na trawnikach. Widać również przyczepę ciągnika przewróconą na bok na trasie oraz zerwaną izolację budynków.

W miejscowym gimnazjum utworzono schronisko. Informację przekazało biuro szeryfa hrabstwa Montgomery.

Służby energetyczne podały, że wczoraj wieczorem prawie 100 tys. osób było odciętych od prądu. Było to co najmniej 85 tys. osób w stanie.

Tornado to gwałtownie wirująca kolumna powietrzna. Do niedawna występowała głównie w USA. Od kilku lat można zobaczyć je także w Europie, m.in. w Polsce, choć pozostają nieczęstym zjawiskiem.

Siła tornada bywa różna. Czasami na jego drodze pozostaje wyrwana ścieżka lasu, a czasami potrafi poważnie zniszczyć całe miasto.

dj

polsatnews.pl

fot. YT/ClarksvilleNow

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *