Zdjęcie: Facebook/Zaginieni - pomóżmy ich odnaleźć Zdjęcie: Facebook/Zaginieni - pomóżmy ich odnaleźć

Anastazja Rubińska została zamordowana na greckiej wyspie Kos. Polka zaginęła w nocy z 12 na 13 czerwca. Kilka dni później odnaleziono jej ciało. O zbrodnię oskarżony jest 32-letni Banglijczyk. Głos w sprawie zabrał szef związku policjantów południowo-wschodniej Attyki George Kalliakmanis.

Anastazja Rubińska zaginęła w nocy z 12 na 13 czerwca na greckiej wyspie Kos. Pracowała tam w jednym z hoteli. W niedzielę 18 czerwca greckie media podały informację o odnalezieniu ciała 27-letniej Polki.

Zwłoki znaleziono w niedzielę około godz. 19.00 czasu lokalnego. Zlokalizowano je około kilometra od domu 32-latka z Bangladeszu Salahuddina S. Mężczyzna już wcześniej był aresztowany przez grecką policję. 500 metrów od miejsca, w którym znaleziono ciało, w sobotę znaleziono telefon komórkowy Anastazji.

19 czerwca późnym wieczorem na wyspie Rodos przeprowadzono sekcję zwłok Polki. Potwierdziła ona śmierć przez uduszenie.

W czwartek zaś, po analizie dotychczas zebranego materiału dowodowego, zdecydowano o postawieniu 32-latkowi zarzutu morderstwa. Oskarżono go również o gwałt na Polce.

Teraz głos w sprawie zabrał szef związku policjantów południowo-wschodniej Attyki George Kalliakmanis. Funkcjonariusz zaznaczył, że oskarżony szukał w sieci porad, w jaki sposób zatrzeć ślady przestępstwa.

Dodał, że 32-latka obciążają wyniki przeprowadzonych dotąd testów lekarskich – ale nie tylko.

– Wszystkie dowody, zarówno nagrania kamer, jak i sygnały telefonów, wskazują na winę 32-letniego Banglijczyka (…) Nie przyznawał się do winy, bo myślał, że policja nie znajdzie zwłok (…) Gdyby udało mu się uciec do Włoch, cała sprawa byłaby dużo trudniejsza – ocenił.

Premier Mateusz Morawiecki wnioskował o sądzenie 32-latka w Polsce. Grecki policjant odniósł się także do tego wątku, oceniając taki obrót spraw, jako mało prawdopodobny.

– Myślę jednak, że skoro do przestępstwa doszło na terytorium Grecji, będzie on sądzony i ewentualnie ukarany na miejscu – stwierdził. Ostateczną decyzję podejmie jednak rząd w Atenach.

mx

wprost.pl/tymzyjesz.pl

Foto: Instagram

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *