fot. Fb/Grzegorz Mól

Przy ul. Leśnej w Siemianowicach Śląskich powstała zapadlina o głębokości 40 metrów, tuż pod blokiem. Służby podjęły decyzję o ewakuacji części mieszkańców.

O wydarzeniu poinformowało Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody śląskiego. Przy ul. Leśnej w Siemianowicach Śląskich powstało zapadlisko. Ma 80 cm średnicy i aż 40 metrów głębokości!

Dziura powstała zaledwie pięć metrów od pięciopiętrowego bloku zamieszkałego przez rodziny.

– W związku z licznymi zapytaniami: Przy ulicy Leśnej 6 powstało głębokie zapadlisko. Sprawę będzie badał Urząd Górniczy. Droga może być nieprzejezdna w najbliższych dniach – napisał na Facebooku radny Grzegorz Mól, udostępniając zdjęcia.

Na miejsce przybył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Ocenił, że konstrukcja budynku nie została naruszona.

Mimo tego służby zarządziły ewakuację 13 osób. Zamieszkiwały one jedną klatkę w budynku.

Główny Urząd Górniczy podejmie działania w związku ze sprawą dopiero jutro. Do tego czasu teren jest odgrodzony.

Nie wiadomo, jak długo dziura będzie się znajdować w drodze. Według nieoficjalnych ustaleń mediów, ul. Leśna w Siemianowicach Śląskich może być nieprzejezdna „przez kilka dni”.

Nie wiadomo też obecnie, co było powodem zapadliska. Można tylko domyślać się, że są to szkody górnicze wywołane działalnością kopalni.

Do dziś jest to poważny problem na Śląsku. Kierowcy „nietutejsi” mogą być zaskoczeni, gdy w terenie zabudowanym na stosunkowo dobrej drodze, a czasem i poza terenem zabudowanym zobaczą ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę. Tymczasem właśnie szkody górnicze i ryzyko powstania zapadliska są tego powodami.

Niemniej czy na pewno w Siemianowicach Śląskich mamy do czynienia ze szkodami górniczymi dowiemy się dopiero za jakiś czas. Badanie sprawy ruszy dopiero jutro.

dj

rmf24.pl / tymzyjesz.pl

fot. Fb/Grzegorz Mól

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *