Kostnica Źródło: PixabayKostnica Źródło: Pixabay

To miał być wakacyjny rejs pary emerytów. Niestety już po dwóch dniach podróży mężczyzna zmarł. To był dopiero początek koszmaru! Teraz rodzina domaga się co najmniej miliona dolarów odszkodowania.

Marilyn Jones wypłynęła 13 sierpnia na pokładzie Celebrity Equinox z mężem Robertem Jonesem. Rejs był zaplanowany na osiem dni i miał być wycieczką do portów we wschodnich Karaibach.

Po dwóch dniach rejsu 79-letni mężczyzna zmarł na atak serca. Żona mężczyzny miała zostać poinformowana, że ma możliwość zachowania ciała męża w kostnicy statku przez następne sześć dni, aż do końca rejsu.

Kobieta miała również być zniechęcana do zabrania cała męża ze statku w San Juan. Została ostrzeżona, że biuro koronera może przejąć ciało i przeprowadzić autopsję przed wydaniem go domowi pogrzebowemu.

Personel miał także ostrzegać ją, że jeżeli pozostanie w Puerto Rico, to będzie odpowiedzialna za zabezpieczenie podróży powrotnej do domu dla siebie i zmarłego męża. Jak wynika ze złożonego pozwu, ostrzeżenia te nie pozostawiły jej wielkiego wyboru.

Kiedy blisko tydzień po śmierci mężczyzny statek zadokował na Florydzie na miejsce przybyli pracownik domu pogrzebowego oraz zastępca z lokalnego biura szeryfa.

Wówczas okazało się, że ciało Jonesa nie znajduje się w kostnicy, ale zostało przeniesione do chłodni na innym piętrze. Jak wynika z pozwu temperatura tam miała być zbyt niska, by ciało zachowało się w odpowiednim stanie.

Jak możemy przeczytać w pozwie ciało mężczyzny nie leżało na łóżku czy na stole medycznym, ale zamiast tego „leżało w torbie na palecie na podłodze”. Nieodpowiednie warunki w chłodni miały spowodować fizyczne uszkodzenia ciała 79-latka.

To z kolei sprawiło, że kobieta oraz cała rodzina mężczyzny zostali pozbawieni możliwości pozostawienia otwartej trumny przed pogrzebem. W pozwie podnosi się, że statek powinien być przygotowany na ewentualność zgonu, a kiedy już nastąpił utrzymywać działającą kostnicę lub sprawdzać ciało 79-latka, by upewnić się, że jest odpowiednio zachowane.

Rodzina Jonesa domaga się obecnie procesu z udziałem ławy przysięgłych i odszkodowania w wysokości co najmniej miliona dolarów.

πr

nbcnews.com

foto: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *