Foto: Twitter

Nie żyje Robert Lee, były dyrektor ds. technologii firmy Block – dawniej Square. 43-latek był także twórcą aplikacji Cash App. Mężczyznę zaatakowano nożem w San Francisco.

Wiadomość o śmierci Roberta Lee potwierdził Josh Goldbard, dyrektor generalny startupu zajmującego się kryptowalutami i płatnościami cyfrowymi MobileCoin. To właśnie tam pracował od 2021 roku Lee.

Do tragedii doszło we wtorek 4 kwietnia. Wczesnym rankiem Policja w San Francisco dostali zgłoszenie o ataku nożownika, w wyniku którego ranny został 43-latek. Mężczyzna miał widoczne rany kłute.

„Funkcjonariusze udzielili pomocy i wezwali medyków na miejsce zdarzenia. Ofiara została przewieziona do lokalnego szpitala z zagrażającymi życiu obrażeniami. Pomimo wysiłków ratowników i personelu medycznego, ofiara zmarła na skutek odniesionych obrażeń” – przekazał Departament Policji San Francisco w oświadczeniu.

Z doniesień policji wynika również, że na razie nie ustalono, kim jest napastnik. Policja nikogo dotąd nie zatrzymała w związku z tym atakiem. Śledztwo jest w toku.

– Nasz drogi przyjaciel i kolega, Bob Lee odszedł wczoraj w wieku 43 lat, pozostawiając kochającą rodzinę i bliskich przyjaciół oraz współpracowników – powiedział w środę w CNN Goldbard.

– Został stworzony dla świata, który rodzi się właśnie teraz, był dzieckiem marzeń i cokolwiek sobie wyobraził, nieważne jak szalonego, urzeczywistnił – dodał.

– Będziemy tęsknić za Tobą Bob. Kochamy cię – zapewnił Goldbard.

Doniesienia o śmierci byłego współpracownika potwierdził także Jack Dorsey – CEO Block. Jak podkreślił, „Bob był kluczowy dla Square i Cash App”.

Robert Lee w ostatnich latach był dyrektorem ds. produktu w MobileCoin. Rezultatem działalności tego startupu była kryptowaluta zorientowana na prywatność.

mx

CNN/bitcoin.pl

Foto: Twitter/crazybob

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *