Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay

Brutalny mord duchownego w Siedlcach to nie jedyna zbrodnia, za którą odpowie Rafał J. Śledczy powiązali go także z innymi przestępstwami. W sumie będzie odpowiadał za dwa zabójstwa, dwa usiłowania zabójstw i spowodowanie uszkodzenia ciała jednej osoby. Proces ma ruszyć 8 maja.

Zabójstwo księdza

Przypomnijmy, że w nocy z 11 na 12 listopada 2022 roku w Siedlcach doszło do potwornej zbrodni. Mieszkańcy długo nie mogli się po niej otrząsnąć. 11 listopada wieczorem, podczas spaceru w parku miejskim, brutalnie pobity został 35-letni franciszkanin, o. Adam.

Sprawca zadał duchownemu trzy uderzenia w tył głowy. Franciszkanin trafił do szpitala, jednak ostatecznie zmarł po kilku godzinach w skutek odniesionych obrażeń.

Kolejna zbrodnia

Dwa miesiące później doszło do podobnej zbrodni w Sokołowie Podlaskim. 49-letnia Nadia 18 stycznia 2023 roku wyszła z domu do pracy. Jej zwłoki znaleziono ok. godz. 22. Przed śmiercią oprawca zadał jej 10 ciosów młotkiem.

Śledczy, ze względu na podobieństwo w sposobie działania sprawcy z Siedlec, dokładnie przeanalizowali okoliczności zabójstwa kobiety. Na podstawie zapisów monitoringu wytypowano Rafała J., jako podejrzanego o dokonanie zabójstwa 49-latki.

Co więcej, na zabezpieczonych butach Rafała J. oraz odzieży i młotku znaleziono ślady krwi pokrzywdzonej. Mężczyzna usłyszał więc zarzut pobicia kobiety ze skutkiem śmiertelnym.

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach poinformowała zaś, że „zebrane dowody, m.in. ekspertyzy kryminalistyczne, dostarczyły wystarczających podstaw do przyjęcia, że zabójcą księdza i kobiety jest ta sama osoba”. Jak podkreślono, ustaleń tych dokonano po wielu miesiącach „żmudnej pracy procesowej i analitycznej prokuratury i policji”.

Inne przestępstwa

Na tym jednak nie koniec. Rafał J. ma bowiem odpowiedzieć także za trzy inne przestępstwa. Został oskarżony o usiłowanie dokonania zabójstwa Gerarda L., którego zaatakował tępym narzędziem. Do zdarzenia miało dojść pod koniec listopada 2022 roku w Sokołowie Podlaskim.  

Ponadto Rafał J. jest oskarżony o to, że w marcu 2023 roku usiłował dokonać zabójstwa współwięźnia Dariusza B. na terenie zakładu karnego w Siedlcach. Zaatakował go metalowym krzesłem. Do zdarzenia miało dojść w momencie, kiedy Rafał J. był tymczasowo aresztowany.

mx

se.pl

Foto: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *