fot. X/PomorskaPolicja

Pomorska policja opublikowała dziś nowe nagranie i zdjęcia z wizerunkiem poszukiwanego w związku z morderstwem 6-letniego dziecka mężczyzny. Grzegorz Borys wciąż pozostaje na wolności i może być niebezpieczny.

– Uwaga. Nowe zdjęcia i nagranie z wizerunkiem poszukiwanego listem gończym Grzegorza Borysa, podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Jest to najbardziej aktualny wizerunek mężczyzny zabezpieczony przez policjantów. 44-latek może być podobnie lub tak samo ubrany – napisała w serwisie X Pomorska policja.

Do posta załączono zdjęcia oraz nagranie poszukiwanego. Mężczyzna ma 44 lata.

W piątek w Gdyni w dzielnicy Karwiny znaleziono ciało 6-letniego chłopca. Miało rany cięte szyi. W mieszkaniu znaleziono również truchło psa.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy po godzinie 10:00. Na miejscu są policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Komendy Miejskiej Policji w Gdyni oraz mundurowi z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, którzy ujawniają i zabezpieczają ślady – mówiła „Interii” kom. Karina Kamińska.

Szybko rozpoczęto poszukiwania sprawcy. Opublikowano też wizerunek głównego podejrzanego. W sobotę wystawiono za Grzegorzem Borysem list gończy.

– Równolegle nad sprawą pracują kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, aby jak najszybciej zatrzymać sprawcę tego przestępstwa. Został ogłoszony alarm dla policjantów z garnizonu gdyńskiego oraz Wydziału Kryminalnego KWP w Gdańsku, którzy szukają osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem – powiedziała kom. Kamińska.

Tymczasem wstępne wyniki sekcji zwłok dziecka potwierdziły, że zginął od ran ciętych szyi.

– Ze wstępnych ustaleń biegłego wynika, że przyczyną śmierci dziecka był wstrząs krwotoczny, współistniejący z niedotlenieniem mózgu, w wyniku masywnego krwotoku z uszkodzonych dużych naczyń krwionośnych w obrębie rozległej rany ciętej szyi – poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

– W przypadku uzyskania informacji na temat miejsca pobytu mężczyzny prosimy o niezwłoczny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni 47 74 21 222 (oficer dyżurny jednostki) lub na numer alarmowy 112 – apeluje pomorska policja.

dj

polsatnews.pl

fot. X/PomorskaPolicja

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *