Foto: Instagram

Polska i Grecja wciąż żyją zabójstwem 27-letniej Anastazji na wyspie Kos. Kobieta została brutalnie zgwałcona i pozbawiona życia. Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa. Szczegóły dotyczące pogrzebu 27-latki zdradził jej ojciec.

W rozmowie z „Faktem” ojciec zamordowanej Anastazji Andrzej Rubiński przyznał, że rodzina przeżywa teraz trudne chwile. Ciało jego córki ma zostać sprowadzone do Polski. Tutaj także odbędzie się pogrzeb.

Z ustaleń gazety wynika, że to prokuratura sprowadzi do kraju ciało 27-latki. Śledczy chcą to zrobić pod koniec tygodnia.

– Wczoraj (w środę, 29 czerwca – przyp. red.) kontaktował się z nami prokurator i pytał, na jakim cmentarzu chcemy pochować Anastazję – mówił w rozmowie z tabloidem ojciec kobiety.

– To oni sprowadzą ciało, do końca tygodnia chcieliby to zrobić. To dla nas ogromna ulga, bo ten przewóz zwłok nas bardzo martwił. Nie byłoby nas stać na takie koszty – przyznał pan Andrzej.

Jak dodał, Anastazja spocznie w grobie razem z babcią, mamą pana Andrzeja.

– Na cmentarzu nie było miejsc, proponowano nam groby po likwidacji, ale nie chcieliśmy, by leżała w obcym grobie, a z babcią może leżeć – dodał. Jak relacjonuje gazeta, mężczyzna mówił o tym „z wielkim trudem”.

Pogrzeb odbędzie się we Wrocławiu, na Cmentarzu Osobowickim. Wyznaczono już wstępną datę ceremonii. Wiadomo też, że mimo upływu około miesiąca od śmierci, ciało nie zostanie skremowane. Anastazja będzie pochowana w trumnie.

– Wstępna data pogrzebu została wyznaczona na 14 lipca, ale to wszystko będzie zależało, kiedy prokuratura będzie mogła oddać nam ciało Anastazji – podkreślił pan Andrzej.

– Co możemy jej pomóc, możemy już tylko ją godnie pochować i mieć ją tu blisko siebie – dodał mężczyzna.

Jak mówił, rodzinie zależy także na tym, by „sprawca albo sprawcy ponieśli odpowiedzialność”. – To dla nas strasznie trudne. Żona bardzo się zamartwia i jej chłopak też, wszyscy zastanawiają się, czy można było coś zrobić więcej, żeby uratować Anastazję – dodał.

mx

fakt.pl

Foto: Instagram

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *