Foto: Pixabay

Nie żyje co najmniej 11 osób, w tym dwoje dzieci, po tym jak z fabryki w dzielnicy Ludhiana w Pendżabie doszło do wycieku gazu. Ponadto cztery osoby przebywają w szpitalu w związku z tym zdarzeniem.

O bilansie ofiar poinformowały władze. Nie jest jasne, jaki gaz doprowadził do zatrucia i śmierci co najmniej 11 osób.

Do zdarzenia doszło w dzielnicy Ludhiana w stanie Pendżab w Indiach. W niedzielny poranek Narodowe Siły Reagowania na Katastrofy (NDRF) pojawiły się na miejscu.

– Jestem teraz na miejscu. Wszystkie nasze zespoły, w tym zespół ratunkowy i lekarze, są tutaj. Wciąż badamy przyczynę wycieku – mówił zastępca komisarza policji w Ludhianie Surabhi Malik.

W efekcie zdarzenia zginęło 11 osób, w tym kobiety i dwaj chłopcy w wieku 10 i 13 lat. Kolejne cztery osoby są w szpitalu.

Jak podano, do wycieku gazu doszło w pobliżu sklepu z nabiałem. – Incydent miał miejsce w pobliżu sklepu z artykułami mleczarskimi i przychodni lekarskiej, ale nie możemy powiedzieć, gdzie zaczął się wyciek – przekazano.

Jeden z przedstawicieli władz relacjonował, że „ludzie, którzy rano przyszli kupić mleko, stracili przytomność przed sklepem”. Z kolei główny minister stanu Pendżab Bhagwant Mann poinformował, że do wycieku gazu doszło w fabryce.

Więcej szczegółów jednak nie podano. Nie wiadomo też, jaki gaz przyczynił się do śmierci ofiar.

Decyzją rządu rodziny zmarłych otrzymają odszkodowania w wysokości 200 tys. rupii, czyli równowartość ok. 10 tys. złotych. Z kolei ranni oraz ci, którzy wymagali pomocy medycznej, dostaną po 50 tys. rupii, czyli ok. 2,5 tys. zł.

Nie jest to niestety pierwsze takie zdarzenie w Indiach. Wcześniej w 1984 roku z fabryki Union Carbide w Bhopal wyciekł gaz, powodując największą katastrofę przemysłową na świecie. Wówczas w ciągu zaledwie kilku dni zmarło przeszło 3,5 tys. osób. Ponadto, w wyniku powikłań po zatruciu toksyczną substancją, życie straciło 25 tys. osób.

mx

o2.pl

Foto: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *