zniczZdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

Nie żyje Piotr Wysocki. Aktor przez lata był związany z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

W niedzielę w miejscowości Trzciniec w województwie Lubelskim doszło do śmiertelnego pożaru. Lokalne media podały informację, że zmarłym jest aktor Piotr Wysocki.

Potwierdził to później jego syn, Jan Niewada-Wysocki. O śmierci swego ojca poinformował za sprawą mediów społecznościowych. „Dzisiaj zmarł Piotr Wysocki. Lubelski aktor sceny oraz ekranu, dusza towarzystwa. Mój tata” – napisał. Aktor miał 87 lat.

Kim był Piotr Wysocki?

Piotr Wysocki był polskim aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym. Przez ponad trzydzieści lat był związany z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Rzeczniczka teatru, Gabriela Figura, powiedziała PAP, że „nawet na emeryturze grywał w naszych spektaklach”.

Aktor wystąpił także m.in. w serialu „Czterej Pancerni i Pies”, a także takich filmach jak „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Chopin. Pragnienie Miłości” czy „Doktor Judym”. Jego ostatnią rolą telewizyjną był występ w serialu „Kryminalni” w TVN.

Wysocki został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Medalem Osterwy, Odznaką Honorową „Zasłużony Działacz Kultury”, a także Odznaką Honorową „Za zasługi dla Lublina”.

Sprawował także mandat radnego Lublina z ramienia Konfederacji Polski Niepodległej.

Śledczy badają sprawę pożaru

Szczegóły śmiertelnego pożaru, do którego doszło w niedzielę rano, wyjaśniają teraz śledczy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż zwłoki należały do 87-latka. Sekcję zwłok zaplanowano jednak dopiero na czwartek.

Nie możemy potwierdzić tożsamości ofiary, dopóki nie zostaną przeprowadzone badania DNA ze względu na stan zachowania zwłok. W oględzinach na miejscu zdarzenia brał prokurator oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Czekamy na opinię dotyczącą przyczyny pożaru – powiedziała w rozmowie z PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

πr

foto: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *