Maciej Skupiński / Foto: Instagram/maciej_skupinski_lethweiMaciej Skupiński / Foto: Instagram/maciej_skupinski_lethwei

Ogromna tragedia. Nie żyje pierwszy polski mistrz świata w muay thai Maciej Skupiński. Informację o jego śmierci podał Bartosz Batra.

Smutne wieści ze świata sportów walki. Zmarł Maciej Skupiński, który był jednym z propagatorów tajskiego boksu w Polsce. W 2003 roku, jako pierwszy w historii Polak, został mistrzem świata muay thai federacji IFMA.

„Przed chwilą dotarła do mnie ta smutna informacja..nie żyje Maciej Skupiński, pierwszy mistrz świata muay thai z Polski, m.in jego sukces zainspirował mnie do rozpoczęcia treningów tej sztuki walki” – przekazał na Facebooku Bartosz Batra.

„Pionier tego sportu w naszym kraju , zawodnik, trener oraz działacz społeczny. Kondolencje dla rodziny i najbliższych. Spoczywaj w pokoju” – dodał.

Tragiczną informację potwierdził także Marcin Najman. „Jeszcze 3 dni temu na zaproszenie Maćka Skupińskiego, pojawiłem się w jego sali treningowej, by wesprzeć medialnie jego sportową działalność. Dzisiejsza informacja o jego śmierci jest dla mnie szokiem. Żegnaj Wojowniku. Do zobaczenia po drugiej stronie” – napisał w niedzielę.

Za czasów swojej świetności Skupiński nie miał sobie równych. Jego przeciwnicy w formule muay thai nie mogli znaleźć sposobu, by go pokonać.

Kariera Macieja Skupińskiego nie zakończyła się jednak wraz z odwieszeniem rękawic na kołek. Później bowiem postanowił zostać trenerem. Z powodzeniem ćwiczył wielu utalentowanych zawodników, którzy teraz reprezentują nasz kraj. Wśród nich znalazł się m.in. Bartosz Batra, który przekazał informację o śmierci Skupińskiego.

Skupińskiego pożegnał również Łukasz Jurkowski, były zawodnik MMA.

„Zmarł Maciek Skupiński, człowiek ikona Muay Thai w Polsce. Fajny wartościowy człowiek. Ech…😢” – napisał.

mx

Facebook/Twitter/wprost.pl/sportowefakty.wp.pl

Foto: Instagram/maciej_skupinski_lethwei

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *