Foto: Instagram

Nadal trwa podwójne śledztwo w sprawie zabójstwa 27-letniej Anastazji na wyspie Kos. Okoliczności tragedii badają grecka i polska prokuratura. Na wyspie pracowała także grupa detektywów z Polski. Ujawnili oni kolejne szczegóły.

Podejrzanym o zabójstwo 27-letniej wrocławianki jest 32-letni Banglijczyk, Salahuddin S. Mężczyzna nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów zabójstwa z premedytacją i gwałtu. Na jego niekorzyść świadczą jednak znalezione w jego domu ślady DNA Anastazji, blond włos oraz zakrwawiona koszula, a także nagrania monitoringu.

Polka zaginęła w nocy z 12 na 13 czerwca na greckiej wyspie Kos. Po 6 dniach odnaleziono jej ciało. Zwłoki były ukryte na odludziu, przykryte gałęziami i częściowo schowane w workach.

Detektywi ujawniają nowe fakty

W poniedziałek 3 lipca grupa polskich detektywów zakończyła pracę na greckiej wyspie Kos. Pracowali tam ponad dwa tygodnie.

– Wszystkie nasze ustalenia zostały przekazane pełnomocnikowi rodziny w Grecji i polskiemu pełnomocnikowi. Są one zbieżne z ustaleniami greckich śledczych. Zebrany materiał dowodowy, a także ustalenia greckiej policji, wskazują na jednego sprawcę i przypadkową ofiarę, jaką stała się Anastazja – powiedział kierujący grupą Dawid Burzacki.

Detektyw podkreślał, że nie może ujawniać szczegółów śledztwa. Jednocześnie zaznaczył, że zebrany w sprawie materiał dowodowy, który obciąża 32-letniego Banglijczyka, jest bardzo mocny.

Burzacki przywołał też fakty, które rzucają nowe światło na spotkanie 27-letniej Polki i 32-latka. Jak mówił, było ono przypadkowe – nic nie wskazuje na to, by kobieta wcześniej je planowała.

–  Nie jest prawdą, że Anastazja wcześniej się z nim umówiła, że była to randka czy inne spotkanie. Wszystkie dowody wskazują na to, że spotkanie nie było w żaden sposób wcześniej zainicjowane i zaplanowane przez Anastazję – przekazał.

Co więcej, detektywi ustalili, że tuż przed tym, jak Polka spotkała Banglijczyka, była na zakupach. Zaopatrzyła się  w artykuły codziennego użytku. Dowodem na to są zapisy z monitoringu.

Wygląda zatem na to, że kobieta po zakupach planowała wrócić do domu. Niestety, tak się już nie stało.

mx

fakt.pl

Foto: Instagram

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *