Ray Stevenson.Ray Stevenson. / foto: Wikipedia, Mingle Media TV, CC BY-SA 2.0

Nie żyje znany brytyjski aktor Ray Stevenson. Mężczyzna miał tylko 58 lat.

Stevenson zmarł w niedzielę 21 maja, zaledwie cztery dni przed swoimi urodzinami. Włoska gazeta „La Repubblica” poinformowała, że aktor był hospitalizowany na wyspie Ischia.

Brytyjski aktor zmarł w Lacco Ameno, miejscowości we włoskiej prowincji Neapol, położonej właśnie na wspomnianej wyspie Ischia. Do tej pory nie podano więcej szczegółów dotyczących jego śmierci.

Ray Stevenson – kim był?

Ray Stevenson urodził się 25 maja 1964 roku w miejscowości Lisburn w Irlandii Północnej. Okres dorastania spędził jednak już w Anglii.

Stevenson był brytyjskim aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym. Nie od razu jednak zdecydował się na taki wybór profesji.

Zanim skończył szkolę aktorską w Bristolu, pracował jako projektant w firmie architektonicznej. Po raz pierwszy pojawił się na ekranie w 1994 roku, jednak jego poważna kariera rozpoczęła się od roli Dagoneta w Królu Arturze w 2004 roku.

Prawdziwą popularność zyskał rok później dzięki wcieleniu się w postać Tytusa Pullo w serialu Rzym produkcji BBC i HBO. Wystąpił także w takich produkcjach jak Punisher: Strefa Wojny, czy serii filmów Thor.

πr

The Hollywood Reporter

foto: Wikipedia, Mingle Media TV, CC BY-SA 2.0

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *