Heather Armstrong / Foto: Instagram/dooceHeather Armstrong / Foto: Instagram/dooce

Nie żyje słynna blogerka. Zyskała popularność pisząc o blaskach i cieniach macierzyństwa, a także zmaganiach z depresją i alkoholizmem. Swoimi przeżyciami dzieliła się przez ponad dwie dekady.

Nie żyje amerykańska blogerka Heather Armstrong. Kobieta przez ponad dwadzieścia lat opisywała swoje życie w internecie. Wśród poruszanych przez nią tematów było nie tylko macierzyństwo, lecz także depresja czy alkoholizm. Niestety, przegrała walkę ze swoimi demonami.

Heater Armstrong była jedną z pierwszych blogerek, które zyskały ogromną popularność. W internecie zaistniała jeszcze zanim nastała era instagramerek i influencerek. Kobieta opisywała w sieci swoje życie. Dzieliła się z czytelnikami nie tylko pozytywami, lecz także opisywała trudne momenty.

Armstrong prowadziła bloga o nazwie Dooce. Powstał on w 2001 roku. Początkowo kobieta pisała głównie na temat macierzyństwa. Wówczas nie był to temat tak często poruszany w internecie, jak obecnie.

Amerykanka była matką dwojga dzieci. Pisała nie tylko o wychowawczych sukcesach, czy pięknych chwilach. W jej relacjach pojawiały się także problemy, jakich doświadczała.

W 2009 roku Heater Armstrong wydała książkę ze wspomnieniami. Trzy lata później rozwiodła się ze swoim mężem. W międzyczasie zyskała spory rozgłos. Gościła nawet w talk show u Oprah Winfrey.

Kobieta jednak borykała się z depresją i alkoholizmem. Przez półtora roku udało jej się wytrwać w trzeźwości. Ostatecznie jednak przegrała z chorobą.

O śmierci blogerki poinformował jej partner Pete Ashdown. Przyznał, że popełniła ona samobójstwo. Zmarła w wieku 47 lat.

„Była błyskotliwą, zabawną, współczującą pisarką, która zmagała się z problemami psychicznymi i alkoholizmem” – napisał w oświadczeniu dla CNN.

„Uratowała wiele istnień dzięki swojemu pisaniu o depresji, ale ostatecznie nie mogła uratować siebie” – dodał.

mx

RadioZET.pl/se.pl/CNN

Foto: Instagram

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *