Barry NewmanBarry Newman. / foto: domena publiczna

W wieku 92-lat zmarł znany amerykański aktor Barry Newman. Najbardziej znany był z roli uciekającego przed policją kierowcy w filmie „Znikający punkt”.

Barry Newman zmarł 11 maja w nowojorskim szpitalu. Jego zgon został potwierdzony przez posty znajomych w mediach społecznościowych. Nie podano przyczyny zgonu.

Portal plejada.pl przypomina jednak, że przed czternastoma laty u aktora wykryto raka strun głosowych. Ta diagnoza sprawiła, że przerwał swą karierę.

Kim był Barry Newman?

Barry Newman urodził się w 1930 roku, a z aktorstwem po raz pierwszy zetknął się podczas swoich studiów. Pod koniec lat 50. zadebiutował na Broadway’u.

Z kolei na dużym ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1960 roku. Wcielił się wówczas w rolę Ala Riccardo w filmie „Pretty Boy Floyd”.

Przełomowym dla niego filmem był „The Lawyer”. Wcielił się w nim w postać zarozumiałego adwokata Tony’ego Petrocelliego.

Prawdziwą popularność przyniosła mu jednak rola w filmie „Znikający punkt”. Jego kariera aktorska trwała ponad 60 lat, a w jej czasie zagrał w ponad trzydziestu filmach i blisko dwudziestu serialach telewizyjnych.

Barry Newman zmarł 11 maja br. w wieku 92 lat.

πr

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *