Craig Breen podczas Rajdu Finlandii w 2017 roku.Craig Breen podczas Rajdu Finlandii w 2017 roku. / foto: Wikipedia, Antti Leppänen, CC BY 4.0

Irlandzki kierowca Rajdowych Mistrzostw Świata Craig Breen zginął w wypadku podczas testów przed weekendowym Rajdem Chorwacji. Miał zaledwie 33 lata.

Zespół Hyundai Motorsport potwierdził, że Breen brał udział w zdarzeniu, które miało miejsce w czwartek. Pilot Irlandczyka, James Fulton, nie ucierpiał w wypadku.

„Hyundai Motorsport przesyła najszczersze kondolencje rodzinie Craiga, przyjaciołom i jego licznym fanom” – przekazał zespół sportowca.

Breen dołączył do Hyundaia po roku spędzonym w zespole M-Sport Ford World Rally. W pierwszym starcie w tym sezonie, podczas lutowego Rajdu Szwecji, kierowca zająć drugie miejsce. Kolejny raz miał wystąpić w tym sezonie WRC właśnie w Chorwacji.

Szok po śmierci kierowcy

„Rodzina WRC jest zszokowana i zasmucona wiadomością o odejściu Craiga Breena. Nasze myśli i kondolencje są z rodziną i przyjaciółmi Craiga w tym niesamowicie smutnym czasie” – napisano na Twitterze Rajdowych Mistrzostw Świata.

Craig Breen do rajdów samochodowych przeszedł w 2009 roku. Wcześniej rozpoczął swoją karierę wyścigową w kartingu.

Po dwóch latach zadebiutował w WRC jeżdżąc dla zespołu Abud Dhabi Total World Rally. Hołd zmarłemu kierowcy oddał obecny mistrz WRC, Kalle Rovanspera: „Spoczywaj w pokoju Craig. Moje myśli są dziś wieczorem z Twoją rodziną i przyjaciółmi”.

„Był światowej klasy kierowcą”

Prezydent Motorsport Ireland, Aiden Harper, powiedział, że irlandzka społeczność sportów motorowych została pozostawiona „odrętwiała przez tę tragiczną wiadomość”.

„Craig był światowej klasy kierowcą i światowej klasy osobą” – powiedział. W oświadczeniu Motorsport Ireland dodano, ze Breen nigdy nie zapominał o swoich irlandzkich korzeniach i nieustannie stwarzał możliwości dla tych, którzy chcieliby zrobić karierę w rajdach.

„Jeszcze w ostatni wtorek uczestniczył w dniu nauki J1000, gdzie 18 młodych kierowców miało okazję spotkać się i uczyć od swojego bohatera” – dodano.

πr

BBC

foto: Wikipedia, Antti Leppänen, CC BY 4.0

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *